Zdrowie w ciąży – Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych – Szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu edukacyjnego “ARS, czyli jak dbać o miłość” pt. „Edukacja zdrowotna, jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień”

0

informacje_projekt_550_violet_trans-5968797-8787920

Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny Ilość odsłon: 3551

Styczeń 2014, ruszyły szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu edukacyjnego pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” opracowanego w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Główny Inspektorat Sanitarny przeprowadza cykl 49 ogólnopolskich szkoleń, które odbywają się w okresie od stycznia do kwietnia 2014 roku. Szkolenia są jednodniowe i bezpłatne.

Współorganizatorami szkoleń są jednostki Państwowej Inspekcji Sanitarnej: wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Grupę docelową stanowią szkolni koordynatorzy: nauczyciele przedmiotowi, pedagodzy, psycholodzy, pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania lub inne osoby odpowiedzialne za realizację edukacji zdrowotnej w szkole, którzy chcą podwyższyć swoje kwalifikacje w zakresie edukacji zdrowotnej i profilaktyki uzależnień.

Wyjątkowość programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” autorstwa Pana dr Krzysztofa Wojcieszka, polega na kompleksowym podejściu do profilaktyki uzależnień w kontekście wartości wyznawanych przez młodych ludzi. Celem programu jest dotarcie z przekazem edukacyjnym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ograniczenie skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu i narkotyków).

Do udziału w szkoleniu zgłosiło się ponad 2000 szkolnych koordynatorów z blisko 40% szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Harmonogram szkolenia

Regulamin szkolenia

Program szkolenia

Informacje dotyczące szkolenia na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Materiały edukacyjne do pobrania

Podsumowanie szkoleń dla szkolnych koordynatorów

W dniach od 30 stycznia do 2 kwietnia odbyło się 49 szkoleń w 37 miastach (Gorzów Wielkopolski, Piła, Piotrków Trybunalski, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Warszawa, Olsztyn, Tczew, Gdańsk, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Bielsko-Biała, Katowice, Częstochowa, Kielce, Rzeszów, Poznań, Opole, Wrocław, Kalisz, Leszno, Koszalin, Biała Podlaska, Zamość, Lublin, Włocławek, Konin, Białystok, Szczecin, Zielona Góra, Bydgoszcz, Toruń, Legnica, Jelenia Góra, Wałbrzych). Szkolenie pt. Edukacja zdrowotna, jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień” zostało zorganizowane przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W szkoleniach udział wzięło 1783 szkolnych koordynatorów.

Czytaj więcej…