Zdrowie w ciąży – strona o uzależnieniach – aktualności i wydarzenia

0

18.09.2013 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

„Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

W dniu 21 czerwca br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) odbyło się IV posiedzenie Komitetu Sterującego w ramach Projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Czytaj więcej: IV posiedzenie Komitetu Sterującego

18.09.2013 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi ma zaszczyt zaprosić chętne firmy do udziału w programie edukacyjnym w zakładach pracy realizowanym w ramach ogólnopolskiego Projektu pn. „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w partnerstwie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Instytutem Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. W części skierowanej do zakładów pracy Projekt koordynuje Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi.

Czytaj więcej: Zaproszenie dla firm do udziału w programie edukacyjnym w zakładzie pracy

09.05.2013 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

W dniach 7-8 maja 2013 roku, w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego odbyło się szkolenie pt. „Edukacja zdrowotna, jako element zapobiegania uzależnieniom”, skierowane do wojewódzkich koordynatorów programu edukacyjnego pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, realizowanego w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Czytaj więcej: Szkolenie dla wojewódzkich koordynatorów pt. „Edukacja zdrowotna jako element zapobiegania…

22.03.2013 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

W dniu 21 marca 2013 roku w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) w sali konferencyjnej 0.16 odbyło się III posiedzenie Komitetu Sterującego w ramach Projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Czytaj więcej: Posiedzenie III Komitetu Sterującego

15.03.2013 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

Warszawa, 14 marca 2013 roku – ruszył Projekt „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania od alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych” współfinansowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Oficjalnej inauguracji Projektu dokonali: Pan Lukas Beglinger – Ambasador Szwajcarii w RP, Pan Marek Posobkiewicz – p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego oraz eksperci: Pan prof. dr hab. n. med. Witold Zatoński – Kierownik Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie i Pan prof. dr hab. n. med. Romuald Dębski – Kierownik Oddziału Klinicznego Położnictwa i Ginekologii, Szpital Bielański w Warszawie.

Czytaj więcej: Używki w ciąży – problem polskich kobiet?

15.03.2013 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

W dniu 14 marca 2013 roku o godzinie 11.00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, przy ulicy Brackiej 6/8, odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca Projekt KIK/68 pt.”Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Czytaj więcej: Konferencja prasowa inaugurująca Projekt KIK/68

29.11.2012 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

Projektu “Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinasowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

W dniu 28 listopada 2012 roku w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego odbyło się II posiedzenie Komitetu Sterującego w ramach Projektu.

Czytaj więcej: II posiedzenie Komitetu Sterującego

23.11.2012 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny

W dniu 22 listopada br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego odbyło się posiedzenie Rady Sanitarno-Epidemiologicznej, w którym uczestniczyli członkowie Rady oraz Dyrektorzy Departamentów/Biur Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zaproszeni zostali również przedstawiciele Instytucji Pośredniczącej, Krajowej Instytucji Koordynującej oraz strony szwajcarskiej.

Czytaj więcej: Posiedzenie Rady Sanitarno-Epidemiologicznej