Gdybyśmy zapytali Cię „Dlaczego dbasz o swój wygląd fizyczny?

0
Rate this post

Uzdrowienie się, aby osiągnąć dobre samopoczucie i czuć się dobrze ze sobą, a nie tylko po to, by pojawić się lub osiągnąć nierealny ideał doskonałości. Piękno to przede wszystkim sposób odczuwania i wewnętrzny sposób bycia, który następnie odbija się na zewnątrz i sprawia, że ​​błyszczymy. Jak pokazują sondaże i wyjaśnia psycholog.

Prawie na pewno odpowiesz „by czuć się dobrze.

I najprawdopodobniej to dobre samopoczucie należy najpierw zrozumieć z samym sobą, a w konsekwencji z innymi. Prawdziwe prawdy? Być może. Jeszcze do niedawna zabiegi upiększające często kojarzyły się z mniej lub bardziej ukrytymi formami narcyzmu.

Aby skomplikować sprawę, powstały badania nad selfie, które z wielu stron starały się dać nie zawsze konstruktywną lekturę, widząc przede wszystkim stronę ekshibicjonizmu. Na szczęście najnowsze interpretacje psychologiczne pokazują, że często za autoportretami kryje się chęć do zabawy. Krótko mówiąc, ci, którzy czują się dobrze ze sobą, są również zdolni do samooceny!

Badanie

To właśnie ten psychofizyczny dobrostan dąży się do osiągnięcia poprzez pielęgnację urody: tak myśli 7 na 10 kobiet.Badanie zostało przeprowadzone przez Renaissance Trend Lab przy użyciu zupełnie nowej metodologii, która nie opiera się na bezpośrednich pytaniach, ale na WOA (Web Opinion Analysis), metoda, która analizuje zachowanie 900 użytkowników w głównych sieciach społecznościowych, blogach, forach i społecznościach, aby zrozumieć, czym jest kobiece podejście do samoopieki.

Odpowiedź? Dbanie o ciało, włosy, makijaż i dłonie to kwestia poczucia własnej wartości.

Opinia psychologa

„Właściwym słowem jest utrzymanie poczucia własnej wartości dzięki pięknu, a nie jego osiągnięcie: zabiegi pielęgnacyjne nie mogą służyć jako jedyny środek na znalezienie poczucia własnej wartości, które w innym przypadku byłoby chwiejne, ale musi uzupełniać już pozytywne „ja” -obrazu” – wyjaśnia psychoanalityk Roberto Pani, profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Bolońskim.

  1. Jakby powiedzieć, kobieta, która ma zaufanie do siebie, wie, jak zrównoważyć działania, które przyczyniają się do osiągnięcia dobrego samopoczucia, takie jak makijaż, sport, odżywianie, fryzjerstwo, pielęgnacja skóry twarzy i ciała i tak dalej.
  2. „Ale uważaj, aby nazwać tych, którzy nie noszą makijażu ani nie chodzą na siłownię, jako „bez poczucia własnej wartości”: dziś piękno jest postrzegane jako dodatkowy składnik poczucia własnej wartości, a nie jako filar, wokół którego wszystko się kręci” – kontynuuje psycholog.

opinia-psychologaDla jednych jest to wybór osobisty i świadomy, dla innych (37%) główną przeszkodą jest brak czasu, aw dalszej kolejności brak znajomości metod i narzędzi, które dadzą pożądane rezultaty (32%). “W skrócie, nic wspólnego z patologiczną dysestymacją, która wpada w inne szersze konteksty” – określa psychoterapeutka Pani.
Uzdrowienie się, aby czuć się dobrze

W Ameryce to poszukiwanie dobrego samopoczucia poprzez zabiegi upiększające nazywa się „opieką za darmo”. Slogan, który ostatecznie pozbawia pojęcie pielęgnacji ciała z błahych znaczeń, powiązanych z różnymi pojęciami, od uwodzenia po próżność. “Wbrew powszechnemu przekonaniu, wiele kobiet nie żyje po to, by być pięknymi, ale dba o swój wizerunek, by były zdrowe i kompletne jako osoby, które mają wiele do zaoferowania” – powtarza psycholog.

Pomyślelibyśmy, że być może kobiety zawsze o tym wiedziały: czy potrzeba było lat kobiecych bitew, by wyrazić prawo do leczenia bez prawdziwego powodu? A może to znak, że czasy się zmieniły? Debata jest otwarta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj