Czy słyszałeś kiedyś o „efektu motyla”?

0
Rate this post

Odpowiedzialne piękno: jak dbać o siebie, szanując planetę? fot. Clarins GRAZIA.IT DLA Clarins – 31 marca 2021 cover-clarins-sustainable-beauty-desktop Wystarczą drobne gesty, by wywołać rewolucję. Bo życie jest lepsze, gdy świat jest lepszy.

A ty chcesz wziąć udział?

Jest to nazwa mechanizmu, dzięki któremu najmniejsza zmiana w zachowaniu może spowodować dużą zmianę na dłuższą metę.

Myśląc o tym, jest to koncepcja, która dobrze sprawdza się w życiu codziennym: w rzeczywistości, jeśli zmienimy nasze nawyki, gesty, wybory, których dokonujemy na co dzień, rezultaty mogą być niezwykłe dla nas, dla innych i dla środowiska.

  • Co można zrobić, aby zadbać o siebie, jednocześnie upiększając życie innym i budować lepszy świat?
  • Co możemy zrobić w praktyce?
  • Przede wszystkim zaczynając od miłości do siebie i ucząc się stawiać czoła życiu we właściwy sposób: jednym słowem, czyli jak uczy nas Clarins „Żyj pięknie”.
  • To początek, aby móc dbać również o innych i planetę: zaczynamy codziennie karmić naszego ducha i nasze piękno małymi gestami, aby poczuć się lepiej.
  • clarins-domena-7

Zakręcaj kran, kiedy myjemy zęby i twarz, wolimy szybki prysznic, starannie selektywną zbiórkę odpadów, wybieraj zaangażowane marki, takie jak Clarins dla ich rutyny pielęgnacyjnej, które uczyniły ochronę Ziemi swoją racją bytu, marką, którą Ty reprezentują nas, w których odnajdziemy te same wartości.

Dlatego wybierz zabieg na twarz, który wspiera podejście do życia „Żyj pięknie”: tak jest w przypadku Clarins Extra-Firming Energy, nowego kremu multiwitaminowego na dzień o działaniu przeciwstarzeniowym, ujędrniającym i wzmacniającym, skomponowanym z koktajlu super owoce i rośliny, aby skóra była promienna i jędrna. Dodaje energii i dobrego samopoczucia, pobudza witalność skóry, pomaga zadbać o siebie, skórę i ducha.

Clarins zastanawiał się również, co mógłby zrobić, aby świat był lepszy. Jej strategia rozpoczęła się od decyzji o podjęciu konkretnych zobowiązań, tak aby innowacja naukowa była zawsze w zgodzie z odpowiedzialnym rozwojem i szacunkiem dla przyrody. Postanowił to zrobić z podwójną obietnicą: dbać o ludzi i dbać o planetę.

Clarins dba o ludzi

Troska o ludzi żyje poprzez słuchanie, uwagę i tworzenie więzi nie tylko z klientami, ale także ze współpracownikami, dostawcami i wszystkimi, którzy reprezentują energię życiową firmy.

Ponadto dbanie o ludzi nie może ignorować jakości badań i bezpieczeństwa formuł: to podstawa przejrzystości i identyfikowalności.

Clarins zawsze stawiał na stale ulepszane ekstrakty roślinne i formuły inspirowane biologią: ponad 80% aktywnych składników pochodzi w rzeczywistości z roślin, a „otwarte” formuły są aktualizowane rok po roku, aby zapewnić maksymalną skuteczność, bez kompromisów pod względem bezpieczeństwo i zmysłowość.

clarins-dba-o-ludziMiłość do bliźniego jest następnie konkretyzowana dla Clarins w działaniach na rzecz bardziej sprawiedliwego i wspierającego społeczeństwa.Zrównoważone rolnictwo i sprawiedliwy handel, aby chronić zarówno naturę, jak i człowieka: firma wspiera 11 sieci sprawiedliwego handlu w krajach o niskim wskaźniku HDI (Human Development Index), takich jak Madagaskar, Burkina Faso i Indie, przez co faworyzuje uprawy przyjazne dla gleby, płaci odpowiednią cenę i inicjuje programy społeczne na rzecz lokalnych społeczności.

Clarins dba o planetę

Misją Clarins jest budowanie lepszego świata, przywracanie piękna, które zmienił człowiek.
clarins-domena-2

Czyni to poprzez kontrolowanie wpływu na środowisko: w 2020 roku Clarins osiągnął cel neutralności węglowej poprzez programy równoważenia emisji CO2, podczas gdy energia zużywana przez grupę we Francji pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj