Kierowca i dopalacze

0
Rate this post

Kierowca pojazdu, jeden błąd, który upijesz środkami psychoaktywnymi, może kosztować cię traumę na całe życie! Kierowca zgłaszający się na drogę ponosi ogromną odpowiedzialność, ponieważ od jego zachowania, szybkości reakcji (odruchów) oraz skupienia zależy życie jego i cudzego.

Materiały psychoaktywne, rzekome dopalacze, zakłócają zdolność bezpiecznego prowadzenia ciężarówki. Nieodpowiedzialność szoferów odurzonych legalnymi dopalaczami przysparza wielu tragedii (uderzenia, zgony na drogach).

W prowadzeniu samochodu ważna jest kontrola wzrokowo-ruchowa, o ile 90% detali, które docierają do kierowcy, to detale estetyczne, a także związki psychoaktywne – dopalacze tę cechę przerywają. Dopalacze modyfikują świadomość, zaburzając normalną pracę mózgu, a tym samym zmieniają zdolność do bezpiecznej jazdy.

Kierowca pojazdu pijany środkami psychodelicznymi:

  • w rzeczywistości ma zmniejszoną zdolność do podejmowania szybkich decyzji, a także koncentracji na drodze. Charakteryzuje się zużyciem w kontroli ruchów, a także opóźnionym czasem reakcji,
  • błędna jest analiza tempa, a także odległości (niezachowanie odpowiedniego zakresu).
    podejmuje ryzykowne zachowania na drodze.
  • zachowuje się niegrzecznie, a także często wrogo na drodze.
  • ma minimalne pole widzenia, ściągnięte od 180 stopni do naprawdę szczupłego.
  • ma słaby słuch, ma problem ze znalezieniem kierunku, w którym zmierza.
  • jest śpiący i zwykle chory.
  • Kierowca na drodze może dodatkowo wjechać na tzw. „zjazd”, gdy efekt mieszanki słabnie, a organizm wymaga następującej dawki. Następnie kierowca pojazdu skupia się na tym, jak dokładnie te znaki usunąć (chęć dostania się kolejnego dozowania, a także użycia), a także na sytuacji w podróży, którą prowadzi.

Prawo o ruchu drogowym w Internecie zezwala na badanie kierowcy w celu ustalenia jego trzeźwości. Władze mogą skontrolować kierowcę, nie tylko testem analizatora oddechu, pod kątem widoczności alkoholu, ale także testami identyfikującymi materiały psychodeliczne.

Każdy kierowca samochodu powinien zastanowić się, czy jako kierowca nie stwarza zagrożenia dla siebie i innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj