Twarz piękna

0
Rate this post

26 października 2018 Wysłane przez Alice Conventi in Body 1358 Natura daje ci twarz, którą masz w wieku dwudziestu lat; Twoim zadaniem jest zasłużyć na tę, którą będziesz mieć w wieku pięćdziesięciu lat.

Coco Chanel

W Rigenesa mam to szczęście, że każdego dnia spotykam się z bardzo różnymi ludźmi, o specyficznych potrzebach i wymaganiach. Pewnego dnia do centrum zgłosiła się nowa klientka, która bardzo dobrze słyszała o zabiegach na ciało Esthederm i chciała je wypróbować na sobie.

Po wybraniu tych, które najlepiej odpowiadają jej potrzebom, zaoferowałem jej również coś do pielęgnacji twarzy, a jej odpowiedź sprawiła, że ​​praktycznie nie mogłem złapać tchu: „Dziękuję, ale nie zwracam szczególnej uwagi na pielęgnację twarzy”. Chciałabym móc pokazać Wam swój wyraz twarzy, słysząc te słowa, choć z pewnością nie pierwszy raz słyszę kobiety bardzo dbające o ciało, które jednak nie doceniają znaczenia właściwej pielęgnacji twarzy.

Są nawet tacy, którzy kładą się spać z makijażem jeszcze i jak przychodzą do mnie mówią mi, że „…nie zdejmuję makijażu, bo rano po prostu muszę dać sobie szybki odświeżyć i jestem gotowy!”. Uważaj, bo twarz jest bardzo delikatną częścią i naprawdę potrzebuje więcej uwagi, a nie mniej!

  • Pozbądźmy się mitów na temat pielęgnacji twarzy
  • Genetyka

Spróbujmy rozwiać niektóre fałszywe mity, przede wszystkim myśl, że dbanie o twarz nie jest ważne, bo wszystko jest już wpisane w nasze DNA. Chociaż prawdą jest, że składnik genetyczny odgrywa ważną rolę w określaniu, jacy jesteśmy i jacy będziemy w przyszłości, nie jest równie prawdą, że jakikolwiek wysiłek, jaki możemy podjąć, jest marnowaną energią na nic.

„Moja babcia miała piękną skórę i nigdy w życiu nie używała kremu”. Jeśli znajdziesz się w tym stwierdzeniu, to chciałbym Ci powiedzieć, że Twoja babcia z pewnością miała dużo szczęścia, ale to nie znaczy, że jej szczęście koniecznie spadnie na Ciebie.

Także i przede wszystkim dlatego, że nasze babcie żyły w środowisku i rytmach zupełnie innych niż te, do których przywykliśmy dzisiaj. Wystarczy pomyśleć o liczbie źródeł zanieczyszczeń, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, a które kiedyś nawet nie istniały.

Podam tylko jeden przykład: smartfon

O tak, to urządzenie, które stale trzymamy w rękach i które spędza większość czasu w bliskim kontakcie z naszą twarzą, nie jest tak naprawdę przyjacielem naszej urody. Ponieważ?

  • Ponieważ z jednej strony patrzenie na ekran telefonu często prowadzi nas do określonych ruchów twarzy, takich jak mrużenie oczu w celu skupienia się na treści, co sprzyja powstawaniu, zwłaszcza w okolicy oczu, tych drobnych zmarszczek mimicznych, które przybierają nazwę kurze łapki (a już na pewno nie pozdrawiam tych zwierząt!).
  • Ale to nie wszystko. Smartfony to jedna z najbrudniejszych rzeczy, razem z kluczami i torbą, którą kładziemy wszędzie, z którą wchodzimy w interakcję nieskończoną ilość razy dziennie.

podam-tylko-jeden-przyklad-smartfonWedług niektórych badań w smartfonie jest jeszcze więcej zarazków niż na desce sedesowej! A gdzie idą te wszystkie zarazki? Nawet na naszej skórze, pomagając uczynić ją szarą, matową, pozbawioną witalności, z wypryskami i niedoskonałościami oraz sprzyjając rozwojowi zapalenia skóry i innych wysypek skórnych.

A jeśli dodasz do swojego smartfona ekran PC, tablet, telewizor, zanieczyszczenie powietrza, niewłaściwą dietę, nadmierną ekspozycję na słońce i stres, zrozumiesz, jakie obciążenie musi znosić nasza skóra i ile ma. pomóc Ci!

Jest oczywiste, że nasze babcie nie musiały walczyć z tymi wszystkimi wrogami i że musimy zrobić coś więcej niż to, co robiły, jeśli chcemy zachować się zdrowo i pięknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj