Czas i zmęczenie: wymówki, by nie dbać o twarz

0
Rate this post

Inną rzeczą, którą często słyszę, kiedy staram się szerzyć znaczenie pielęgnacji twarzy, jest „Wracam do domu w nocy, kiedy jestem zniszczona. Po prostu tęsknię za stawianiem się tam, żeby zmyć makijaż i nałożyć krem. Nie mogę tego zrobić, naprawdę nie chcę.”; „Nie mam czasu na nakładanie kremu rano.

Ledwo mogę otworzyć oczy, nadać się reprezentacyjnie z odrobiną podkładu i muszę chlapać w pracy.”

Usprawiedliwienie braku czasu (i chęci) na zadbanie o siebie jest jednym z tych przykładów mentalnych usprawiedliwień, które mówimy sobie, aby czuć się w zgodzie ze sobą. Bo jeśli się nad tym zastanowić, czas potrzebny na oczyszczenie twarzy i nałożenie odpowiedniego kremu jest naprawdę minimalny.

Próbowałem zmierzyć się na drugi dzień, przed napisaniem tego posta. Aby umyć twarz, nałóż tonik, nałóż kontur oczu i krem ​​to mniej niż dziesięć minut na zegarze. I zapewniam, że nie jestem szczególnie szybką osobą. Może więc to nie brak czasu nie sprawia, że ​​dbamy o siebie tak, jak powinniśmy, nie sądzisz?

Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy trwa zaledwie kilka minut dziennie. Tak, ok, ale co z tego? 2 niezbędne kroki do pielęgnacji twarzy

Jeśli więc nie chcesz znaleźć się z matową, poszarzałą, pozbawioną karnacji cerą i głębokimi zmarszczkami mimicznymi, naprawdę czas zacząć się tym opiekować. Nie mówię ci, żebyś zaczynała jutro od koreańskiej rutyny kosmetycznej, szczególnej praktyki pielęgnacji skóry (bardzo dziś modnej), która obiecuje porcelanową twarz lalki, jeśli wykonasz dziesięć codziennych kroków, które będą powtarzane rano i wieczorem.

Oczywiście ta rutyna reprezentuje najlepsze pod względem tego, co możesz zrobić, aby zadbać o swoją twarz (o ile stosuje się odpowiednie produkty, ale o tym porozmawiamy później), ale nie trzeba od razu rzucać się w oczy. tysiąc, z ryzykiem szybkiego zmęczenia.

Oto 2 proste kroki

Pierwszą naprawdę ważną rzeczą do zrobienia jest oczyszczenie naszej skóry, tak aby wyeliminować wszystkie toksyny, które się na niej osadzają. I to jest ważne, aby robić zarówno wieczorem, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia, jak i rano, aby wyeliminować martwe komórki, które pochodzą z odnowy komórkowej, która ma miejsce każdej nocy, kiedy śpimy.

oto-2-proste-krokiA po oczyszczeniu potrzebujesz dobrego kremu. Ale jaki? Na rynku jest tak wiele możliwości wyboru.

Radzę nigdy nie wybierać na chybił trafił, ale dobrze zrozumieć, jaki jest typ Twojej skóry i jaki rodzaj produktów jest dla Ciebie najlepszy. Porozmawiamy o tym w przyszłym poście, w którym postaram się pomóc Ci zrozumieć Twoją konkretną potrzebę i wspólnie zobaczymy, jaka może być Twoja najlepsza rutyna pielęgnacyjna.

A jeśli możesz, przyjedź na wycieczkę do Rigenesy, mojej oazy piękna w Porto Garibaldi, aby otrzymać spersonalizowaną poradę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj