Il programma settimanale per la cura del corpo

0
Rate this post

Nie ma to jak w domu. Marzyliśmy o tym i pragnęliśmy wolnego czasu, który poświęciliśmy na dbanie o siebie, spędzenie dnia w spokoju, spędzenie w domu i nie zawsze w domu i poza nim, z całym pośpiechem sprawy. Może nie do końca i nie z powodu zagrożenia zdrowia, ale kwarantanna daje nam możliwość zmierzenia się z samym sobą.

Jak zorganizować pielęgnację urody

Jest wiele kroków, które można zastosować w praktyce, ale jeśli nie teraz, to kiedy? To może być okazja do wypróbowania rytuałów i narzędzi upiększających, które zawsze zostawialiśmy na boku. Umów się na dzień w swoim domowym spa, aby zawsze mieć coś nowego, co sprawi, że dni będą mniej powtarzalne.

Od gorącej kąpieli z drenującymi solami, przez maseczkę na twarz, po pre-szampon do włosów, korzystanie z inteligentnych urządzeń poprawiających działanie serum i kremów, po automasaż rekompensujący zamknięcie salonów urody , oraz na zakupy kosmetyków online.

 • pielęgnacja twarzy i ciała w domu
 • Znaczenie snu w pielęgnacji ciała

Dbanie o ciało jest bronią, by kochać się bardziej. Odbywa się to poprzez odpowiednią dietę, która pielęgnuje piękno od wewnątrz oraz pielęgnację skóry. Dbanie o ciało to także dobry wypoczynek, co jest częstym problemem w tym okresie stresu psychicznego. Eksperci Uriach Italia, firmy zajmującej się neutraceutykami, zalecają promowanie snu z następującymi środkami ostrożności:

 • ćwicz w ciągu dnia, unikając godzin wieczornych
 • ogranicz spożycie używek takich jak kofeina, alkohol i napoje energetyzujące
 • promować prawidłowe odżywianie
 • odłączaj się od urządzeń takich jak smartfony i telewizory, których bezpośrednia emisja światła może hamować szyszynkę, opóźniając produkcję melatoniny, hormonu regulującego mechanizmy snu.

Nutraceutyki mogą również pomóc dzięki dostarczeniu składników odżywczych pozyskiwanych z naturalnych substancji, których właściwości sprzyjają odprężeniu. Wśród roślin o dobroczynnym działaniu znajdują się waleriana, męczennica, głóg, rumianek i melisa dzięki właściwościom uspokajającym wpływ na układ nerwowy.
Pielęgnacja ciała: rytuały antycellulitowe

Kwarantanna to także dobry czas na osuszenie nóg i rozpoczęcie planu antycellulitowego. Rozpoczynamy od peelingu mechanicznego, który odnawia skórę i sprawia, że ​​jest ona podatna na działanie składników aktywnych, a następnie nakładamy kremy zgodnie z naszym rytmem dobowym i metabolizmem komórek tłuszczowych. Na przykład ampułki o działaniu wzmacniającym, które nie tylko indukują lipolizę, ale zapobiegają tworzeniu się nowych adipocytów, aplikuje się przed snem.

Wszystkie polecane produkty do pielęgnacji ciała w domu

 • Collistar Special Perfect Body Intensywnie Ujędrniający Krem Plus 400 ml
 • Collistar Special Perfect Body Pure Aktywne kapsułki antycellulitowe 14PZ
 • Collistar Special Perfect Body Pure Aktywne kapsułki antycellulitowe …
 • Błoto do ciała Bionike Defense z 3 glinkami 500GR
 • Clarins Ekstra Ujędrniający Krem do Ciała 200 ml
 • Pielęgnacja ciała: ćwiczenia do wykonania w domu

wszystkie-polecane-produkty-do-pielegnacji-ciala-w-domuW tej kwarantannie Instagram jest wylęgarnią szkoleń do śledzenia na żywo. Trenerzy osobiści i celebryci dzielą się skutecznymi planami treningowymi dla wszystkich obszarów ciała. Jak podkreśla dietetyk Valeria Agnelutto, aktywność fizyczną najlepiej wykonywać rano lub na początku dnia, kiedy układ nerwowy jest już aktywny, a hormon stresu kortyzol jest już w krążeniu.

Wieczorem poziom kortyzolu musi pozostać niski, aby organizm mógł prawidłowo odpocząć i uniknąć zachwiania równowagi prawidłowych biorytmów.

Ponadto zaleca wykonywanie co najmniej 2-3 treningów tygodniowo. W dniu treningu metabolizm wymaga więcej energii: dlatego konieczna jest zdrowa przekąska, ponieważ w przeciwnym razie będzie miał tendencję do spowolnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj