Prendersi cura della bellezza

0
Rate this post

Prezentacja

W ramach propozycji szkoleniowej I stopnia magisterskiego w zakresie doskonalenia sztuki sakralnej i turystyki religijnej, z powodzeniem aktywowanej od ponad dekady przez Wyższy Instytut Nauk Religijnych „A.

Marvelli” z diecezji Rimini i San Marino-Montefeltro (związanych z Wydziałem Teologicznym Emilia Romagna w Bolonii) proponujemy uruchomienie oryginalnej Szkoły Letniej (od końca maja do września), która zapewnia dynamiczną interakcję różnych metodologie i metody szkoleniowe (seminaria badawcze, warsztaty metodologiczne, wizyty z przewodnikiem w miejscach doskonałości, cnotliwe doświadczenia i świadectwa itp.) skoncentrowane na wzmocnieniu kościelnego dziedzictwa artystycznego w perspektywie również ponownego uruchomienia turystyki religijnej i kulturowej, po ciężkich ograniczeniach tego ostatniego roku pandemii.

Chcemy wrócić do dbania o sztukę sakralną i piękno, ale jednocześnie proponować boskie piękno jako pielęgnację osobistą, piękno, które zadziwia i nadaje sens.

W związku z tym uwaga zostanie zwrócona nie tylko na aspekty opieki, rozumianej jako ochrona i konserwacja ogromnego dziedzictwa sztuki sakralnej, ale przede wszystkim jako regeneracja sensu, zarówno w wymiarze relacyjnym, potencjalnego „depozytu” teologicznego i duchowego oraz jako nadzwyczajny zasób kultury gościnności dla kulturalnego i gospodarczego rozwoju obszaru, w tym dla celów turystycznych.

Intencją jest traktowanie, szkolenie i generowanie dobrych praktyk w perspektywie holistycznej i pozasektorowej, z zachowaniem dużej przestrzeni do porównania z różnymi doświadczeniami i najbardziej innowacyjnymi metodologiami wdrożonymi w ostatnich latach w różnych kontekstach terytorialnych.

Wśród różnych propozycji bezpośredniego i osobistego spotkania z sakralnym dziełem sztuki w niektórych starannie wybranych miejscach na specjalne wizyty, prowadzone przez naszych nauczycieli i ekspertów, mamy przyjemność zaliczyć udział w niezwykłym powrocie Madonny Sykstyńskiej Rafaela do Piacenzy.

Projekt promowany jest we współpracy z

  1. Diecezjalne Biura ds. Kościelnego Dziedzictwa Kulturowego Diecezji Rimini i San Marino-Montefeltro
  2. Biuro ds. Kościelnego Dziedzictwa Kulturowego i Budownictwa Sakralnego Diecezji Piacenza-Bobbio
  3. Pobierz broszurę w formacie pdf
  4. Rejestracja i informacje techniczne

Szkoła Letnia jest również otwarta dla audytorów zewnętrznych, którzy muszą zarejestrować się w Sekretariacie Organizacyjnym.Dla osób chcących uczestniczyć osobiście (uczestniczyć w konferencjach i brać udział w wycieczkach z przewodnikiem) koszt 50,00 € (liczba miejsc ograniczona).

projekt-promowany-jest-we-wspolpracy-zDla uczestników online (tylko konferencje i okrągły stół) koszt 20,00 €.Do studentów już zapisanych do ISSR „A. Marvelli „którzy chcą wziąć udział, wymagana jest tylko rejestracja imienna.

Piękno to nie tylko fakt zewnętrzny. To bardziej świadomość, która pochodzi z uświadomienia sobie wewnętrznego zmysłu, który w połączeniu z zewnętrznym tworzy prawdziwą harmonię.

Aby być piękną do końca, musisz tak się czuć, nawet zauważając, jak twoje spojrzenie może być wewnętrznym odzwierciedleniem tego, co mamy w środku. Wszystko to tylko zwiększa poczucie własnej wartości. W rzeczywistości, nawet aby czuć się dobrze ze sobą, powinieneś przyzwyczaić się do wyrażania pozytywnych opinii na temat swoich najlepszych stron.

Odzież też ma swoją rolę

Czasami dobrze jest wzbogacić się oryginalnymi ubraniami. Nawet tak intymny zestaw jak te, które można znaleźć na www.sexomania.wystarczy zaproponować sobie w oryginalny sposób. Rutyna jest wrogiem piękna, ponieważ często zawsze kończymy na powtarzaniu tych samych wzorów, które mogą stać się monotonne i powtarzalne.

Od czasu do czasu uczymy się pozwalać sobie na coś bardziej pomysłowego, aby odzwierciedlić to, co czujemy w środku, również na zewnątrz. Ale jakie są inne wskazówki, które możemy zastosować w praktyce, aby poczuć się piękniejszym? Oto kilka wskazówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj