Pożywienie przyjazne dla skóry

0
Rate this post

Jak naturalnie zadbać o skórę po 50 roku życia?

kobieta o pięknej skórze

Posiadanie pięknej skóry po 50 roku życia nie jest mrzonką. Dla kobiety fatalne lata pięćdziesiąte zbiegają się w zasadzie z wejściem w nowy etap życia, jakim jest menopauza. Zamknięcie cyklu, na przykład wieku płodnego, niesie ze sobą w konsekwencji rozluźnienie skóry i przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

  • Po 50 roku życia lepiej jest skierować szczególną uwagę na skórę, np. ograniczyć redukcję gęstości i przywrócić zwartość skóry właściwej. Przerwa w produkcji estrogenu, będąca konsekwencją menopauzy, sprawia, że ​​skóra staje się mniej elastyczna, bardziej nieprzejrzysta i cienka z wyraźnym obwisaniem ku dołowi.
  • Przeciwdziałanie oznakom starzenia staje się niezbędne dzięki prawidłowej codziennej rutynie pielęgnacyjnej, składającej się z prostych zasad i ukierunkowanych produktów, zaczynając od stosowania wysokiej jakości kremu wypełniającego.
  • Poddanie naszej twarzy, jak i całemu ciału odpowiedniej codziennej kuracji jest źródłem dobrego samopoczucia i piękna. Piękna skóra nie jest wynikiem improwizacji, ale wytyczonej ścieżki i konkretnych kroków.

Prawidłowo zaczynając od dobrego oczyszczenia skóry. Skórę twarzy należy odpowiednio oczyścić rano, aby usunąć martwe komórki i zanieczyszczenia powstałe w nocy, a szczególnie wieczorem, aby dokładnie usunąć makijaż i smog, który odłożył się na skórze w ciągu dnia.

Oprócz czyszczenia nie może zabraknąć złuszczania, aby dokładniej usunąć zanieczyszczenia. Dobry proces złuszczania należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu, tylko w ten sposób zlikwidowane zostaną martwe komórki, stymulując produkcję nowej tkanki nabłonkowej, drogą, która pozwoli skórze wydać się jaśniejsza, bardziej elastyczna i ujędrniona.

Trzeci krok zbiega się z nawodnieniem

Upływ lat uwydatnia spontaniczną utratę wody w naszym ciele, sprawiając, że skóra staje się bardziej sucha i cieńsza, co uwydatnia progresję zmarszczek.Aby ograniczyć ten stan skóry, należy przez cały dzień pić dużo wody, a do twarzy stosować specyficzny krem ​​do twarzy dla kobiet, o dużej sile nawilżania, idealny do przywracania równowagi płynów i ochrony przed słońcem i czynnikami atmosferycznymi.

Skóra dojrzała potrzebuje nie tylko nawilżenia, ale przede wszystkim produktów zdolnych ją odżywić, uzupełnić, wygładzić zmarszczki. Najlepszy ujędrniający krem ​​do twarzy musi koniecznie zawierać kwas hialuronowy, oleje Omega, retinol, aminokwasy, witaminy C, E i A oraz peptydy.

Naturalne środki i kosmetyki przeciwdziałające oznakom starzenia

trzeci-krok-zbiega-sie-z-nawodnieniemProwadzenie mniej stresującego życia może być cenną pomocą, stres uwydatnia progresję zmarszczek, z którymi możemy walczyć decydując się na relaks przy dobrym i zdrowym śmiechu. Serdeczny śmiech zmniejsza nierównowagę hormonalną i pomaga ćwiczyć mięśnie twarzy, utrzymując je w aktywności.

  • Wysiłek fizyczny jest właściwie panaceum na każdą część ciała iw każdym wieku, zwłaszcza po przekroczeniu 50 roku życia, jako wkład w regulację aktywności cardio oraz utrzymanie napięcia mięśniowego i skóry.
  • Wśród wskazówek, które mają pierwszorzędne znaczenie dla zadbanej skóry, przypominamy o ostrożnym unikaniu nadmiernego spożycia alkoholu, tłustych potraw i cukrów. Niezbędne jest unikanie palenia, w rzeczywistości palenie oprócz żółknięcia paznokci i zębów uwydatnia obecność zmarszczek.
  • Wybór większej ilości przeciwutleniaczy jest idealny do walki z wolnymi rodnikami, począwszy od wprowadzenia do diety niektórych produktów spożywczych, takich jak świeże i suszone owoce, soki owocowe, gotowane warzywa, rośliny strączkowe, jagody, kawa i gorzka czekolada.
  • Żywność wymieniona w poprzednim akapicie jest cenna w walce z wolnymi rodnikami, ale istnieje kilka szczególnych produktów spożywczych określanych jako „superfoods”, które mają szczególnie przydatne właściwości odżywcze, aby zapewnić jędrność i elastyczność naszej skórze.

Zobaczmy krótką listę niektórych z najpopularniejszych i jakie korzyści mogą zapewnić:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj