Miska malin, superfood dobroczynne dla skóry

0
Rate this post

Imbir: doskonały ze względu na właściwości przeciwzapalne i regenerujące, które przeciwdziałają pojawianiu się przerażających plam na skórze.Jagody Acai: zawierają witaminy z grupy B oraz witaminy A i C, które korzystnie wpływają na skórę czyniąc ją bardziej miękką i elastyczną.

Moringa: jest szczególnie odpowiednia dla skóry głowy, dzięki zawartości witamin, potasu i minerałów. Maliny: są bogate w witaminy i minerały o działaniu przeciwzapalnym i oczyszczającym oraz zawierają przeciwutleniacze, które utrzymują jędrność i elastyczność skóry.

Olej z orzechów laskowych: wskazany ze względu na zdolność do normalizacji i zrównoważenia produkcji łoju, dzięki zawartości flawonoidów i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Kakao: podobnie jak olej z orzechów laskowych zawiera flawonoidy, gwarantujące podobne korzyści. Flawonoidy są również przydatne w walce z wolnymi rodnikami, przeciwdziałając pojawianiu się zmarszczek.

  • Granat: przydatny w walce z degeneracją komórek dzięki zawartości witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.
  • Miód i mleczko pszczele: doskonałe dla skóry dzięki właściwościom regenerującym i nawilżającym.

Opublikowane przez Matteo Di Felice, przedsiębiorcę i dyrektora zarządzającego IdeeGreen.it, certyfikowanego przez RunTrainer instruktora biegania RunAcademy FIDAL, certyfikowanego instruktora ujawnienia włoskiej federacji szachowej i pasjonata zrównoważonego rozwoju, 18 lutego 2021 r.

Po co dbać o siebie? Korzyści z rutyny kosmetycznej w umyśle

Samoopieka: nawyki, których nie należy lekceważyć

doradcy i psycholodzy są zgodni: dbanie o siebie jest dobre nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Tak zwana „samoopieka” jest coraz częściej obecna we wszelkiego rodzaju badaniach, które pokazują, że codzienne poświęcanie czasu na dbanie o siebie jest ważną bronią dla dobrego samopoczucia. Nawet w takie dni jak te, kiedy ruch jest ograniczany dla wspólnego dobra, ważne jest, aby nie poddawać się biernie rutynie i wykorzystywać ją do ponownego kontaktu ze swoim ciałem i urodą. Poświęcenie niewielkiej części dnia na uzdrowienie nie tylko przyspieszy upływ czasu, ale także pomoże utrzymać stres i nerwowość w ryzach, dodając nowej energii i zwalczając melancholię.

Pielęgnacja ciała i umysłu

Płyny do mycia i perfumy, pielęgnacja włosów, dłoni i paznokci, kremy nawilżające i odżywiające, toniki energetyzujące, specyficzne zabiegi: każda chwila urody naznaczona jest przez produkty o określonych funkcjach, które, jeśli są wysokiej jakości, są niezwykle skuteczne na naszym ciało.

Zwalczają zmarszczki, uelastyczniają, pozostawiają skórę gładką i nawilżoną. Ale korzyści płynące z pielęgnacji nie kończą się na tym. Wykazano, że rozpieszczanie obniża poziom hormonów stresu, adrenaliny i kortyzolu.

Wykonywanie codziennych gestów, które dobrze nam robią, pozostawia ślad w umyśle i pomaga nie gubić się w zbyt wielu bodźcach, które mogą go przeciążyć. Inną fizyczną korzyścią jest wzmocnienie układu odpornościowego. Uczynienie siebie pięknym poprawia nastrój, a to daje inne konkretne korzyści, takie jak poprawa jakości snu i relacji.

Dobre samopoczucie to dobre samopoczucie

Istota ludzka jest złożonym systemem, składającym się z poziomu fizycznego, społecznego i psychologicznego.

dobre-samopoczucie-to-dobre-samopoczucieKażdy plan komunikuje się i wpływa na inne. Dlatego wielu psychologów twierdzi, że myśli i emocje mogą wpływać na organizm: stres i nerwowość są powiązane z lękiem i depresją oraz zwiększają ryzyko wystąpienia problemów, takich jak choroby serca, astma i problemy ze stawami.

  1. Samo gratulacje i rozpieszczanie to bodziec do dobrego samopoczucia, które jest w stanie poprawić istniejące problemy i zmniejszyć ryzyko zarażenia się chorobami.
  2. Stwórz dla siebie plan pielęgnacji osobistej, który będzie prosty i stymulujący każdego dnia, i wybierz miejsce, w którym czujesz się komfortowo, poświęcając się co najmniej 10 minutom dziennie. Natychmiast poczujesz korzyści!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj