Nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym

0
Rate this post

JAK DBAĆ O SKÓRĘ ZIMĄ?

z obrazu

Zimą skóra narażona jest na stres z powodu zimna, które powoduje jej blednięcie, wysuszanie, powstawanie drobnych ran i różnego rodzaju urazów oraz nagłe zmiany temperatury, które obciążają skórę twarzy.

Z tego powodu należy odpowiednio dbać o skórę, interweniując konkretnymi zabiegami i dobrymi codziennymi nawykami, które w jak największym stopniu chronią ją od tego niesprzyjającego sezonu, nawilżając ją, odżywiając i tworząc prawdziwą antyzimę. tarcza.

Ponadto zima to doskonały czas na wiele zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza tych specyficznych dla wyprysków, których nie można wykonać wiosną i latem ze względu na aktywność słoneczną.

  • Oto kilka wskazówek, jak chronić skórę twarzy zimą.
  • Delikatnie pielęgnuj swoją skórę

Nie pogarszaj sytuacji za pomocą ostrych środków czyszczących. Do pielęgnacji skóry w zimnych porach najlepiej nadają się produkty delikatne: mleczka, delikatne musy, pianki. Wszystkie nie powinny zawierać alkoholu.

Jaki krem ​​do twarzy wybrać?

Przede wszystkim musi mieć inną konsystencję niż ta, którą zwykle stosujemy o innych porach roku: być może mniej lekka i bogatsza w substancje odżywcze i oleiste, zachowując przy tym łatwą aplikację i szybkie wchłanianie. Idealnie byłoby wybrać krem ​​na dzień o jaśniejszej konsystencji i nocną wydmę, która jest bogatsza i działa restrukturyzująco i odżywczo w godzinach nocnego snu, promując regenerację komórek.

Chroń go serum

„Zwłaszcza zimą mamy wrażenie, że sam krem ​​nie wystarczy, aby jak najlepiej zadbać o naszą twarz i dlatego szukamy wzmocnienia naszej rutyny pielęgnacyjnej. Serum ma być koncentratem składników aktywnych, które nie tylko działają same w sobie, ale również wzmacniają działanie kremu, który jest następnie aplikowany”.wiele osób uważa, że ​​zimą filtry przeciwsłoneczne są niepotrzebne. Wysokie filtry przeciwsłoneczne są absolutnie przydatne do ochrony skóry, ale nie są konieczne przez cały rok.

Ten procent światła słonecznego, który bierzemy tylko przez kilka minut rano w drodze do pracy, może przynieść korzyści skórze. Jako ludzie jesteśmy zwierzętami dobowymi, a słońce jest niezbędne, aby przynieść niezliczone korzyści skórze i ciału.

chron-go-serumJeśli natomiast planujemy przebywać na słońcu przez dłuższy czas, to dobra ochrona jest niezbędna. Na przykład podczas spacerów, zwłaszcza w górach, stosowanie dobrego kremu 50 jest niezbędne, aby chronić skórę przed promieniowaniem UV, zapobiegając fotostarzeniu.

Chroń swoje usta

Zimą usta są często spierzchnięte. Dobrym nawykiem jest mieć zawsze pod ręką dobry balsam do ust i nakładać go kilka razy dziennie. Dobrą zasadą jest wybór takiego z SFP, aby chronić usta przed promieniami UV.

Czas rozjaśnić skórę

Jeśli od dawna marzyłeś o pozbyciu się przebarwień na twarzy, zima to świetny czas, aby to zrobić. Przebarwienia twarzy można wyeliminować lub złagodzić dzięki ukierunkowanym zabiegom na twarz, które muszą być wykonywane w centrum kosmetycznym specjalizującym się w zabiegach na twarz, które oceni, jak interweniować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj