Pielęgnacja skóry to samoopieka

0
Rate this post

To wcale nie jest utopia, rzeczywiście to już się dzieje

W całym kraju, z północy na południe, w dużych miastach jak na wsiach dziesiątki, setki tysięcy mieszkańców opiekują się parkami, szkołami, placami, dziedzictwem kulturowym, teatrami, ścieżkami, plażami, lasami, opuszczonymi terenami i wieloma innymi powszechnymi dobra, zarówno materialne, takie jak te, jak i niematerialne, takie jak legalność, pamięć zbiorowa, popularne piosenki czy dialekty.

Każdy z nich wykonuje bardzo pożyteczną pracę, poprawiając jakość życia swojego i wszystkich innych mieszkańców okolicy lub miasta.

Ale większość z tych „czynnych kustoszów” nie wie, że od około dwudziestu lat Konstytucja nie tylko przyznaje obywatelom prawo do dbania o dobra wspólne, ale wręcz wymaga od administracji, aby wspierała ich w ich zasługowej opiece, zamiast im przeszkadzać. z tysiącem biurokratycznych zagrywek.

  • Dlatego ta książka opisuje i analizuje narzędzia techniczno-prawne, sprawdzone już w setkach gmin, które „aktywni opiekunowie” mogą używać do współpracy z administracją w trosce o dobra wspólne.
  • Proponuje również stworzenie ogólnopolskiej sieci „aktywnych kustoszów” umożliwiającej wymianę doświadczeń i informacji pomiędzy wszystkimi, którzy z własnego wyboru pragną dbać o wspólne dobra naszego kraju, zapisując się w tym trudnym momencie naszej zbiorowej historii idealny pakt z instytucjami na rzecz ponownego uruchomienia Włoch.

Ostatecznym celem jest urzeczywistnienie marzenia, by zobaczyć cały kraj, który dba o siebie i swoje wspólne dobra, a tym samym uwalnia nieskończone energie ukryte w naszych społecznościach, wzmacniając poczucie przynależności i spójności społecznej.

Strażnicy piękna

Książkę Strażnicy urody można kupić we wszystkich księgarniach w wersji papierowej lub bezpośrednio ze strony Touring Club lub na Amazon, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Pielęgnacja skóry i poczucie własnej wartości

straznicy-piekna-2Wiemy, że dbanie o siebie jest ważne. Poświęcanie się aktywnościom, które poprawiają samopoczucie zarówno fizyczne, jak i duchowe, niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, ale te pozytywne efekty nie wynikają tylko z bardziej oczywistych czynności, takich jak praktyka jogi, spacery na świeżym powietrzu, dbanie o odżywianie. weź gorącą kąpiel, aby się zrelaksować: niektórzy dermatolodzy twierdzą, że istnieje związek między pielęgnacją skóry a poczuciem własnej wartości i że codzienne dbanie o piękno skóry przynosi równe korzyści, które wykraczają daleko poza pozory.

Zdaniem tych ekspertów, każdy akt dbania o skórę powinien być traktowany jako troska o siebie, akt miłości i gwarantowałby również dobroczynne skutki dla zdrowia psychicznego.

Niezależnie od tego, czy poświęcisz kilka minut na nałożenie maseczki na twarz, czy użyjesz kremu nawilżającego, który czujemy, że głęboko odżywimy naszą skórę, to wciąż są to małe codzienne gesty, które należy uznać za prawdziwe rozpieszczanie. I nie tylko nasze ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj