Zawiadomienie o winie

0
Rate this post

Znaczenie rutyny

Każdy, kto ma małe dzieci, wie, jak ważne jest dla nich ustalenie rutyny: posiadanie codziennych nawyków uspokaja, uspokaja, przynosi ulgę w codziennym stresie. To samo dotyczy także nas, dorosłych: ustalenie rutyny łagodzi stres i nie tylko pomaga lepiej wyglądać.

Korzyści dla zdrowia psychicznego

Dbanie o skórę, która stanowi pierwszą barierę między naszym ciałem a światem zewnętrznym, działa kojąco i kojąco.

Nie zważając na to, że nałożenie kremu lub maski zmusza do wycięcia dla siebie dziesięciu minut w ciągu dnia, by spędzić w samotności i ciszy w łazience, patrząc w lustro, jeszcze lepiej, jeśli w tle relaksującej muzyki. Krótko mówiąc, byłoby to wysoce medytacyjne działanie!

Psychiatrzy są zgodni: ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze, należy traktować jako sposób na zadbanie o siebie i może to obejmować wystarczającą ilość snu, poświęcenie czasu na spacer, przestrzeganie właściwej diety itp. Pielęgnacja skóry i siebie -szacunek foto.

Często pomijamy rutynę urody czy pielęgnację skóry, ponieważ twierdzimy, że nie mamy wystarczająco dużo czasu, że żyjemy w szaleńczym tempie, że musimy dbać o tak wiele rzeczy. W praktyce bycie zamkniętym w łazience w samotności na dwadzieścia minut, a nawet krócej, jest doświadczane z subtelnym i przekonującym poczuciem winy wobec mieszkających z nami ludzi i czekających nas zadań.

Ale psychologowie tak naprawdę wyjaśniają, że jeśli nie dbasz o siebie, nie możesz zająć się nikim innym. Poświęcenie się nam czyni nas lepszymi ludźmi, zwiększa naszą samoocenę i wzmacnia nas, gdy musimy wywiązywać się z codziennych zobowiązań.

Rozpoczęcie codziennego dbania o skórę to niewielka zmiana, która może mieć istotne konsekwencje dla naszego samopoczucia psychicznego, co z kolei skłania nas do wprowadzenia innych, być może nieco większych zmian w naszym stylu życia, aby nie czuć się przytłoczonym, zacząć traktować priorytetowo nasze samopoczucie, a nie tylko dobro innych.

Jak dbać o skórę w samolocie: piękno ulatuje

  • PIELĘGNACJA SKÓRY I WELLNESS
  • 2 lutego 2022, 11:15

Choć podróże lotnicze, zwłaszcza dasuplementye, to w tym okresie rzadkość, to planując lot warto wyjść przygotowanym, pamiętając o optymalizacji bagażu podręcznego, aby mieć wszystko, co potrzebne do nawilżenia skóry i uniknięcia tego irytującego uczucia suchości, która często występuje na pokładzie.

jak-dbac-o-skore-w-samolocie-piekno-ulatuje„Niski procent wilgotności w kabinie (poniżej 20%) powoduje zmianę stanu nawilżenia błon śluzowych i skóry, co prowadzi do większej produkcji sebum. Efekt ten może w przypadku skóry skłonnej do trądziku prowadzić do pojawienia się grudek i/lub krost na twarzy w kolejnych dniach po locie lub ryzyka dokuczliwego zapalenia skóry spowodowanego właśnie wzmożoną produkcją łoju.

Ponadto niska wilgotność może sprzyjać znacznej suchości błon śluzowych oczu, jamy ustnej i nosa ”, wyjaśnia dr Chiara Blasio, dermatolog z MioDottore.

Jak więc uzyskać zadbany, zdrowy i świeży wygląd? Ważne jest przestrzeganie kilku prostych zasad, począwszy od domu: „Przed lotem należy nałożyć na twarz welon nawilżający krem ​​(najlepiej serum w przypadku skóry łojotokowej), oczywiście nie zapominając o fotoprotekcji, z SPF co najmniej 30, którego, niezależnie od tego, nigdy nie może zabraknąć w codziennej rutynie kosmetycznej podróżnych. Wskazane jest również nawilżenie ust i dłoni – mówi ekspert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj