Malarka Frida Khalo mawiała

0
Rate this post

Skóra musi być nawilżona zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz: „Konieczne jest picie dużej ilości wody, co pozwoli zrównoważyć nawilżenie skóry i ewentualnie ponownie nałożyć krem ​​nawilżający na twarz i usta, jeśli to konieczne”, wyjaśnia dr Blasio. Wreszcie, po dotarciu do celu, co robić?

„Po locie i przybyciu do domu lub hotelu dobrze jest zabrać ze sobą złuszczający środek do demakijażu oraz oczyszczającą maskę i/lub krem.

Lepiej byłoby wybrać środki myjące i kremy/maski na bazie kwasu salicylowego, które mogą głęboko złuszczać naskórek i eliminować nadmiar sebum lub zanieczyszczenia, które osadzają się na skórze, biorąc również pod uwagę zanieczyszczenie powietrza na terenach lotnisk” – mówi dr hab. dermatolog .

Aby nie dać się przyłapać na nieprzygotowaniu, dobrze jest więc starannie przygotować swoją kosmetyczkę: czego absolutnie nie może zabraknąć?

„Zdecydowanie krem ​​do twarzy i rąk oraz krem ​​do ust w sztyfcie

Ponadto pomocne może być użycie wody do natryskiwania termicznego, którą należy trzymać w ładowni i spryskiwać twarz po zejściu z pokładu. Z drugiej strony, środki nawilżające do nosa i wszelkie sztuczne łzy są niezbędne w torebce w przypadku silnego uczucia suchego oka ”, sugeruje profesjonalista.

Kolejna złota zasada, nigdy nie przesadzaj z makijażem: „Unikaj stosowania bardzo kryjących produktów do makijażu (takich jak podkład i puder do twarzy). Byłoby lepiej unikać makijażu twarzy, aby uniknąć dalszego efektu okluzji, a tym samym pojawienia się wysypki skórnej.

Unikaj czuwania przez cały czas trwania podróży: lepiej byłoby odpocząć, szczególnie w przypadku długich odcinków lotu, aby uniknąć efektu jet lag z uogólnionym stresem i uwalnianiem kortyzolu, co może pogorszyć ryzyko wystąpienia objawów skórnych. Wreszcie, unikaj używania kawy i alkoholu w locie, aby promować odpoczynek” – konkluduje dr Blasio.

Dbanie o siebie zaczynało się od piękna

  1. Imperatyw dobry dla ciała i duszy, który podczas tych 11 miesięcy pandemii był wielokrotnie maltretowany.

dbanie-o-siebie-zaczynalo-sie-od-pieknaDzięki przymusowym zamknięciom salonów piękności i salonów urody, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, odpuszczamy sobie trochę, czyniąc z domowej brutalności manifest dni zamkniętych w domu, pomiędzy sprytną pracą, stylizacją i makijażem u siebie.

Z biegiem czasu potrzeba powrotu do starej rutyny kosmetycznej, tej sprzed Covid-19, stała się niemal moralnym obowiązkiem, światłem z tunelu, aby powrócić, by świecić i naładować się energią niezbędną do stawienia czoła tej nowej fazie. nadziei.

  • WIĘCEJ INFORMACJI
  • COFNIĘCIE CZASU

Zakochaj się w tobie. Życia. I po kogo chcesz”, pozytywne przesłanie, które w tej chwili rozbrzmiewa głośnym i wyraźnym echem, jak potrzeba kochania się i odnalezienia normalności, nawet w uczuciach.

Dlatego tak ważne jest, aby poświęcić swój czas jak przytulanie, porzucając majsterkowanie w czterech ścianach, zwracając się do fachowych rąk, pod którymi można zrelaksować umysł, pozwalając sobie odejść i na nowo odkryć relacja godna zaufania, poufna z Twoim fryzjerem i z Twoją kosmetyczką, zawsze przestrzegając wszystkich przepisów nałożonych przez ostatniego dyżurnego dpcm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj