Co dzieje się w naszym umyśle?

0
Rate this post

Już podczas pierwszej blokady przekonaliśmy się, jak bardzo dbanie o swój wygląd pomaga w walce ze stresem i niepokojem, przynosząc realną korzyść naszemu umysłowi. Dzieje się tak, ponieważ dbanie o swój wygląd pozwala nam pozostać skupionym i skupionym na sobie i swoim ciele.

W momencie, gdy zaczynamy o siebie dbać, coś wpada nam do głowy

Uświadamiamy sobie nasze ograniczenia, ale przede wszystkim nasze możliwości i mocne strony, czujemy się silniejsi i bardziej pewni siebie.

Ta percepcja automatycznie poprawia również otaczające środowisko, co pozwala na ciągłe skupienie się na sobie i odnalezienie wewnętrznego dobrego samopoczucia, które pozwoli ci umieścić siebie i swoje uczucia w centrum swoich działań.

  • Bardzo często jesteśmy przytłoczeni tysiącem zobowiązań, zapominając, jak przyjemnie jest zatrzymać się i dopieścić swój wygląd, pozwalając sobie na odpowiedni czas bez pośpiechu
  • Hipokrates powiedział, że nasze ciało jest jak świątynia, dlatego jako takie należy o nie dbać i szanować. Filary aspektu fizycznego są równie ważne jak psychologiczne i wszystkie przyczyniają się do utrzymania dobrego samopoczucia.

Z tego powodu postanowiłam poświęcić ten artykuł znaczeniu dbania o swój wygląd i ciało
Poniżej wymienię 5 wskazówek, które należy zastosować od razu, aby zadbać o siebie i swój wygląd

Znajdź czas dla siebie

Jednym z głównych powodów, dla których zaniedbujesz swój wygląd, jest brak czasu, który polega raczej na odkładaniu własnych potrzeb na rzecz innych. Więc jeśli czasami nie masz ochoty pochylać się dla innych, nie oznacza to, że stałeś się samolubny, ale oznacza to, że słuchasz swoich potrzeb, dając pierwszeństwo sobie. To pozwoli ci nie cierpieć z powodu wydarzeń, ale być architektem swoich działań, zmniejszając niepokój i frustrację.

Daj sobie trochę czasu

Niezależnie od tego, czy idziesz do kosmetyczki, czy fryzjera (o ile nie staje się to obsesją), od czasu do czasu poddaj się rozpieszczaniu, które natychmiast naładuje Twoją energię i poczujesz się lepiej ze sobą

Zadbaj o strój

Ubiór i sposób ubierania się wpływa na wiele aspektów życia. Noszenie ubrań, które sprawiają, że czujemy się dobrze i komfortowo z naszym ciałem, pozwala nam zmieniać nastrój, zachowanie, a nawet wydajność.

zadbaj-o-strojZacznij sprzątać swoją szafę, wyrzuć niepotrzebne lub to, czego już nie wkładasz i podziel je według strojów, to zaoszczędzi Ci czasu i stresu, gdy będziesz musiał zdecydować, co włożyć.

Ubierz się i umaluj w domu

Nawet jeśli jesteś sprytny lub zamknięty w domu z powodu pandemii, to nie upoważnia Cię to do pozostania w piżamie przez cały dzień.Bycie leczonym (oczywiście nie nadmiernie) nawet w domu jest niezbędne, aby czuć się jak najlepiej. Uczucie bycia niechlujnym i nieostrożnym zwiększa frustrację i obniża poczucie własnej wartości. Tak więc przed rozpoczęciem prac domowych lub zakładaniem komputera wystarczy makijaż i garnitur. Sprawi, że poczujesz się gotowy i jak najlepiej rozpocząć dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj