Pod koniec roku rozpocznie się szkolenie dla kosmetyczek organizowane przez CeFoARt

0
Rate this post

Zostań kosmetyczką, aby zadbać o urodę kobiet i mężczyzn

– 5 lat temu Piękno kobiet i mężczyzn znajduje się w centrum szkolenia akredytowanego przez Region Toskanii, które rozpocznie się pod koniec roku, organizowanego przez CeFoArt.

Jest to złożony i wyartykułowany kurs „przydzielonej kosmetyczki” uznany decyzją kierowniczą 2354 z dnia 9 września 2014 r. prowincji Siena, organizowany przez Cefoart (organ dwustronny Cna, Confartigianato i związki zawodowe CGIL, Cisl i Uil akredytowane przez agencję senesi przez region Toskanii), która trwa dwa lata i obejmuje ponad dwa tysiące godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.

Istnieje wiele kierunków studiów: prawo pracy, etyka, język angielski, informatyka, bezpieczeństwo w miejscu pracy, które są częścią podstawowych umiejętności; następnie lekcje z higieny i epidemiologii, fizjologii, anatomii ludzkiego ciała, edukacji żywieniowej, dermatologii, chemii i kosmetologii, komunikacji i relacji, marketingu i socjologii komunikacji dotyczące niektórych umiejętności przekrojowych, które musi nabyć kosmetyczka.

Zajęcia odbywają się następnie w laboratoriach Cefoart, gdzie studenci zdobywają umiejętności techniczno-zawodowe: makijaż i makijaż, manicure i pedicure estetyczny, depilacja/epilacja, masaż estetyczny, elektromechaniczne narzędzia do estetyki. Inicjatywa szkoleniowa Cefoart przewiduje uwolnienie kwalifikacji zawodowych kosmetyczki-asystenta. Bezrobotni, zatrudnieni lub bezrobotni mogą się zarejestrować.

  • Od obcokrajowców wymagana jest znajomość języka włoskiego (poziom A2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Aby uzyskać więcej informacji (zawiadomienie, wymagania dotyczące uczestnictwa, kalendarz, koszty itp.), możesz skontaktować się z Cefoart: telefon 0577 530142.
  • Wnioski o przyjęcie należy dostarczyć osobiście lub listem poleconym za potwierdzeniem odbioru (decyduje data stempla pocztowego) do godz. 13:00 w dniu 6 listopada w Cefoart, via delle Arti 4, Siena.

Wskazówki dotyczące naturalnej pielęgnacji skóry podczas stosowania masek

Częściej myj twarz

wskazowki-dotyczace-naturalnej-pielegnacji-skory-podczas-stosowania-masekCzęste czyszczenie twarzy to niezwykle ważny gest, który podkreśla, jak bardzo dbamy o swoją skórę w życiu codziennym. W rzeczywistości nasza twarz jest pierwszą częścią naszego ciała, której używamy, aby zrobić dobre wrażenie.

Nie trzeba dodawać, że zanieczyszczenia obecne na skórze twarzy muszą być usuwane nie tylko podczas demakijażu, ale właśnie w celu usunięcia wszystkich pozostałości, które nagromadziły się na naszej skórze w ciągu dnia.

Wśród kroków, które należy wykonać dla prawidłowego oczyszczenia, musimy myć twarz dwa razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem), aby usunąć czynniki środowiskowe, które gromadzą się w ciągu dnia. Pamiętaj też, aby zawsze zmywać makijaż przed pójściem spać, ponieważ makijażem pory skóry mogłyby się „udusić”, a to zwiększyłoby przedwczesne zmarszczki. Po umyciu twarzy zaufanym produktem bardzo ważne jest nawilżenie skóry naturalnym kremem odpowiednim dla skóry twarzy.

  • Ręce to symbole, a czasem objawienia.
  • Ewa Belisie
  • Utrzymuj nawilżenie skóry

Nawilżanie skóry twarzy jest zatem integralną częścią codziennego oczyszczania naszej skóry. Wystarczy pomyśleć, że nasze ciało składa się w około 75% z wody, podkreślając, że nawilżenie jest głównym kluczem do utrzymania naszej skóry miękkiej, promiennej i przede wszystkim młodej.

Skóra odwodniona to skóra, która ma tendencję do szybszego starzenia się, a na odwodnienie duży wpływ mają zewnętrzne czynniki środowiskowe, takie jak smog, przedłużona ekspozycja na słońce i złe nawyki, takie jak alkohol i palenie.

Dodatkowo nawilżenie jest dobre dla każdego rodzaju skóry: nieważne czy masz cerę suchą, tłustą czy popękaną, zacznij o nią dbać od nawilżania! Bardzo często osoby z tłustą cerą boją się nawilżać, ponieważ uważają, że zwiększa to problem, ale tak nie jest. Skóra tłusta wytwarza nadmierną ilość sebum, a nie wody, a pozostawienie skóry do odwodnienia może prowadzić do innych problemów.

Również w kwestii nawilżenia bardzo ważne jest wykonanie przynajmniej raz w tygodniu peelingu oczyszczającego, wykonanie maseczki na twarz (najlepiej naturalnej, np. miodowej) i dobranie kremu nawilżającego, który najlepiej pasuje do cech skóry twarzy. Jeśli nie jesteś pewien swojego typu skóry, omówiliśmy to obszernie w innym artykule (kliknij ten link, aby poznać swój typ skóry i jak się nim zająć).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj