6 powodów, dla których ważne jest zdrowe odżywianie.

0
Rate this post

Musimy więc wrócić do jedzenia zdrowej, naturalnej żywności, nie nadmiernie przetworzonej lub wyrafinowanej w jak największym stopniu, gotowanej tak, aby nie traciła witamin, soli mineralnych, aminokwasów, z poszanowaniem potrzeb naszego organizmu do tak długiego życia. i zdrowe.

Oto kilka wskazówek, które pomogą nam zachować formę, tak, ale przede wszystkim zdrową:

 • rozpoczęcie posiłku od świeżej żywności, która aktywuje trawienie i jest bogata w enzymy, np. sałatka;
 • zmniejszyć spożycie rafinowanej soli i zastąpić ją aromatycznymi ziołami;
  unikaj kremowych sosów i dipów;
 • jedz jak najmniej słodyczy;
 • zastąpić słodkie i gazowane lub alkoholowe napoje zwykłą wodą;

Zmniejszyć spożycie kiełbas i mięs

 • dbałość o ilość i jakość jedzenia;nie przesadzaj, gdy jesteś zaproszony do restauracji lub ze znajomymi, zwłaszcza wieczorem (na tym skorzysta sen);
 • unikaj zakupów, gdy jesteś głodny, a robiąc to, unikaj alejek z produktami przemysłowymi, takimi jak przekąski, focaccia, pizza, ciastka itp.
 • pij wodę niegazowaną małymi łykami przez cały dzień;
 • dobrze przeżuwając jedzenie, zbyt wiele razy połykamy szybko to, co jemy, nawet nie smakując, ale to, co jest najbardziej szkodliwe, utrudniając trawienie.
 • Odżywianie może być dobrym „suplementem”, jeśli jest stosowane mądrze i ostrożnie, ale może też uszkodzić cały organizm, prowadząc do deficytu lub zaburzenia równowagi.

Współczesne mody na zdrowie skupiają się na pojedynczych czynnikach, takich jak przeciwutleniacze, witaminy, aminokwasy, sole mineralne, od razu polecając produkty, takie jak suplementy itp., ale to nie wystarczy do życia w zdrowiu.

Liczy się zdrowy tryb życia, styl jedzenia oparty na różnorodności, sezonowości, ilości i jakości jedzenia. Naukowcy zalecają nawet pozostawienie części jedzenia na talerzu, aby zmniejszyć kalorie i ciężkość, które przynosi zbyt dużo jedzenia. To ograniczenie pomaga ci wolniej się starzeć i żyć zdrowo.

a-co-jesli-zmienimy-stosuje-sie-do-zywnosciOdkąd zacząłem pisać na swoim blogu, zajmowałem się wieloma zagadnieniami: odżywianiem, mikrobiomem, stylem życia, metodami treningowymi, suplementacją… krótko mówiąc, wszystkimi kluczowymi kwestiami dla zdrowego i sprawnego życia.

Poza oczywistymi powodami, nigdy nie mówiłem o korzyściach płynących ze zdrowego odżywiania: z tego powodu dzisiaj postanowiłem zebrać 6 dobrych powodów (potwierdzonych naukowo), aby zdrowo się odżywiać; większość z nas wie, że powinniśmy to zrobić, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że lenistwo, apatia i obżarstwo mogą nas skłonić do wybrania dużo łatwiejszych ścieżek.

A CO JEŚLI ZMIENIMY STOSUJE SIĘ DO ŻYWNOŚCI?

W końcu przestrzeganie zdrowej i zbilansowanej diety sprawia, że ​​umysł staje się jaśniejszy (pierwszy powód, dla którego ważne jest zdrowe odżywianie), a według badań opublikowanych w Neurology pojemność pamięci może wzrosnąć nawet o 24%.

Badania wykazały również, że nasz mózg działa znacznie lepiej, gdy spożywa się składniki odżywcze, takie jak kwasy Omega-3 (które łatwo możemy znaleźć w awokado i łososiu), jednocześnie spowalniając jego możliwości podczas spożywania rafinowanych cukrów, napojów alkoholowych i żywności uprzemysłowionej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj