Moc superfoods: sałatka z awokado i nasionami chia

0
Rate this post

Burak jest bombą energetyczną i daje tej zupie zastrzyk składników odżywczych, który przy zaledwie 350 kcal jest prawdziwą wagą piórkową i dlatego jest idealny do odchudzania. Ta chrupiąca sałatka z awokado i nasionami chia to prawdziwa bomba odżywcza. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu i jest idealnym posiłkiem na wynos.

Zdrowa alternatywa dla makaronu

Czy kiedykolwiek robiłeś spaghetti z cukinii? Nie? Czas spróbować! Pokażemy Ci, jak łatwo przygotować to, co nazywamy zoodles (makaron z cukinii: makaron z cukinii).

W skrócie Zdrowa dieta jest łatwiejsza niż myślisz. Przy odrobinie wcześniejszej wiedzy, odpowiednim jedzeniu i dobrze przemyślanym planie posiłków możesz zdrowo się odżywiać zawsze i wszędzie, nawet w stresujące dni. Oto jak to się robi:

  • zainspiruj się naszymi przepisami fitness,
  • spożywaj codziennie 5 porcji owoców i warzyw (2:3),
  • unikaj produktów przemysłowych i fast foodów,
  • wybieraj zdrowe przekąski,
  • stworzyć plan posiłków i listę zakupów,
  • uważaj, aby mieć zbilansowaną podaż składników odżywczych.

Źródła artykułu

Redakcja foodspring składa się ze specjalistów od żywienia i sportu. Przy pisaniu każdego z naszych artykułów opieramy się na badaniach naukowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką redakcyjną.

10 podstawowych zasad zdrowego odżywiania i dbania o kondycję

Czy możemy dobrze i ze smakiem nakarmić się, nie rezygnując z linii? Dietetycy twierdzą, że można jeść zdrowo i dobrze oraz dbać o kondycję bez stresu i ekstremalnych wyrzeczeń.

Dbanie o kondycję i zdrowie nie oznacza rezygnacji z tradycji czy przyjemności związanych ze stołem, ale po prostu oznacza nabycie określonego sposobu odnoszenia się do jedzenia, poznanie jego składników, kalorii, wartości odżywczych, strawności i tak dalej.

Trzeba więc powiedzieć, że każdy rodzaj diety musi być „dostosowany” do potrzeb każdego, biorąc pod uwagę wszelkie dolegliwości i choroby, wiek, płeć, uprawianie sportu itp.

10-podstawowych-zasad-zdrowego-odzywiania-i-dbania-o-kondycjeJedz zdrowo i dobrze

Na przykład możemy powiedzieć, że zapotrzebowanie na kilokalorie (kcal) na dzień zmienia się między mężczyznami i kobietami, również w zależności od wieku.Uogólniając schematycznie można powiedzieć, że zapotrzebowanie kobiety do 30 roku życia wynosi około 2000-2200 kcal, powyżej 30 roku życia spada do 1800 kcal; jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, dzienna ilość kalorii musi wynosić około 1600 dla kobiet do 30 roku życia i 1300-1400 dla tych powyżej 30 roku życia.

Ogólnie rzecz biorąc, 2300-2400 kcal dziennie może wystarczyć dla mężczyzn do 30 roku życia, a dla mężczyzn powyżej 30 roku życia staje się 2000-2100 kcal; dla tych, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów, wskazana jest kalkulacja odpowiednio 1800 kcal (mężczyźni do 30 lat) i 1600 kcal (mężczyźni powyżej 30 lat).

A tutaj, w skrócie, 10 podstawowych zasad zdrowego i zdrowego odżywiania oraz zachowania dobrej kondycji i zdrowia.

Nigdy nie opuszczaj posiłków

Jeśli pominiesz obiad lub kolację, ciągłe poczucie głodu może sprawić, że będziemy jeść więcej między posiłkami; ponadto, jeśli na przykład pominiesz lunch, masz tendencję do robienia się zbyt głodny na kolację, co wiąże się z ryzykiem objadania się.

Bardzo ważne jest również komponowanie zbilansowanych dań i jadłospisów do „karmienia”, a nie tylko do jedzenia, biorąc pod uwagę kombinacje pokarmowe, właściwości odżywcze i energetyczne pokarmów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj