Udoskonal swoje zmysły

0
Rate this post

Test Bartmana

Termin „ortoreksja” został ukuty po raz pierwszy przez amerykańskiego dietetyka Stevena Bartmana w 1997 roku, uczonego, któremu zawdzięczamy test sprawdzający, jaki masz związek z jedzeniem i czy cierpisz na ortoreksję:

 • Czy myślisz, że więcej niż 3 godziny dziennie?
 • Zastanów się, co zjeść następnego dnia i skrupulatnie to przygotuj?
 • Czy odczuwasz satysfakcję nie tyle ze smaku, co z tego, co wiesz, że jedzenie niesie ze sobą zdrowy i fizyczny poziom?
 • Czy twoje życie jest wysokiej jakości tylko wtedy, gdy jedzenie, które zdecydujesz się jeść, jest wysokiej jakości?
 • Czy niepokój w twoim życiu wzrósł, odkąd zastanowiłeś się nad swoją dietą?
 • Czy stałeś się wobec siebie bardziej surowy w swoich codziennych zachowaniach żywieniowych?
 • Czy twoja samoocena wzrasta, jeśli jesz zdrowo?
 • Czy profilaktyka jest twoim sternikiem, kiedy musisz wybierać, co jeść?
 • Czy czujesz się winny, jeśli nie jesz „właściwie”?
 • Czy uważasz, że dobre odżywianie oznacza dobrą samokontrolę?

Pozytywna odpowiedź na:

 • 3 pytania: Normalne
 • 4-8 pytań: Ortoreksja
 • 9-10 pytań: Ciężka ortoreksja.

Widać, jak zdrowe odżywianie może stać się prawdziwym problemem moralnym, zwłaszcza jeśli myślisz, że ortorektyk, bojąc się negatywnych komentarzy lub krytyki swojego zachowania, ma tendencję do spożywania posiłków w samotności, całkowicie usatysfakcjonowany dobrym samopoczuciem po zjedzeniu. zdrowy. Wynika z tego, że w ten sposób zagrożone są również relacje międzyludzkie.

Zdrowe odżywianie może być grą: oto jak.

 1. Tekst
 2. Marlies Seifert

Opublikowany kebab-plus-ernaehrungstipps-fuer-kinder-header kebab-plus-ernaehrungstipps-fuer-kinder-header Dietetycy Kebab + ujawniają pięć sztuczek, dzięki którym nawet Twoje dzieci będą cieszyć się większą ilością warzyw i produktów bez cukru.

„Zbilansowana, urozmaicona dieta oparta na produktach sezonowych jest kolorowa, zachęcająca i wesoła” – to credo Kebab+. W arkuszu informacyjnym tego programu promocji zdrowia, wspieranego przez Migros Culture Percentage, Ty również dowiesz się, jak sprawić, by Twoje dzieci zainteresowały się zdrową żywnością. Oto nasze 5 podstawowych wskazówek.

Zakupy podczas zabawy

zdrowe-odzywianie-moze-byc-gra-oto-jakKupując produkty sezonowe, gwarantujemy świeżość i zrównoważony rozwój. Ale jak podnieść świadomość lokalnych i aktualnych produktów? Poproś dzieci, aby zrobiły tartę i zaproś je na zakupy. W dziale owocowo-warzywnym supermarketu starsze dzieci mogą udać się na poszukiwanie szwajcarskich owoców i warzyw. Ci, którzy jeszcze nie umieją czytać, mogą poszukać szwajcarskiego krzyża lub wizerunku logo „Nostrani del Ticino”.

Odkryj kolory

Czy Twoje dzieci jedzą tylko marchewki? W takim razie wiedz, że istnieją odmiany w kolorach innych niż pomarańczowy. Zgadza się! Żółte, białe i fioletowe marchewki! Przez jeden dzień zadziwiaj przy stole menu oparte na owocach i warzywach w jednym kolorze. Fajnie będzie odkryć, ile można znaleźć: niebieskie ziemniaki, zielone pomidory, żółta fasola: przygoda przy stole!

Zachęcaj do ambicji

Dzieci uwielbiają słodkie napoje, ale także konkursy. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch? Kupuj różne rodzaje herbat owocowych i ziołowych i pozwól dzieciom mieszać je tworząc własny napój. Patyczki koktajlowe przybrane owocami i schłodzone w zamrażarce to modne dodatki. Następnie w ślepej degustacji zostanie wybrana najlepsza kreacja mrożonej herbaty. Kto więcej pomyśli o kofeinie i cukrze? kebab-plus-ernaehrungstipps-fuer-kinder-eistee kebab-plus-ernaehrungstipps-fuer-kinder-eistee.

Dlaczego czerwony jogurt jest słodszy niż biały?

Ponieważ dwie lub trzy krople barwnika spożywczego w jogurcie truskawkowym lub jagodowym oszukują nasze zmysły, kiedy tak naprawdę jemy zwykły jogurt! Przetestuj ze swoimi dziećmi i pokaż im, że jogurt jest dobry nawet z niską zawartością cukru. Następnie przystępujemy do przygotowania i każdy może zmieszać swój ulubiony jogurt ze świeżymi sezonowymi owocami i jagodami. Jeśli nadal chcesz trochę cukru, możesz go powoli dozować lub użyć słodkiej alternatywy, takiej jak syrop daktylowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj