Uwagi końcowe

0
Rate this post

A jeśli się nad tym zastanowić, po co się męczyć, skoro doskonale wiesz, że jest tak wiele osób, które przyjmują suplementy nawet bez konsultacji z doradcą?

Po pierwsze, niekontrolowane przyjmowanie niektórych składników odżywczych może być czymś złym. Na przykład zbyt dużo witaminy A może być toksyczne, zbyt dużo wapnia może prowadzić do stanu znanego jako hiperkalcemia i tak dalej.

Dlatego upewnij się, że profesjonalista określi Twoje potrzeby

Porozmawiaj z doradcą, zwłaszcza jeśli przyjmujesz inne suplementy, jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ponadto może być konieczne skonsultowanie się z dietetykiem lub dietetykiem w sprawie spożycia składników odżywczych.

Teraz, kiedy już wiesz, dlaczego dobre odżywianie jest ważne, czy jesteś gotowy, aby przejąć kontrolę nad swoją dietą? Rozpocznij swoją podróż w kierunku zdrowego odżywiania, robiąc mały krok: zacznij uwalniać swoją spiżarnię, wyrzucając wszystkie śmieciowe jedzenie do śmieci.

  • Zastąp go więc naturalną, nieprzemysłowo przetworzoną żywnością. Wiem, łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Ale jeśli po prostu nie możesz uzyskać składników odżywczych z pożywienia, pamiętaj, że suplementy mogą pomóc.
  • Zmiana relacji z jedzeniem może być skuteczniejsza niż ścisła i ograniczająca dieta. Jeśli liczenie kalorii i eliminacja niektórych pokarmów są niezbędne w diecie, aby schudnąć, zdrowe odżywianie nie zmusza nas do rezygnacji ze wszystkiego.

Kiedy już osiągnęliśmy nasz cel z dietą, musimy utrzymać poczyniony postęp, ponieważ w tym momencie liczy się nie tylko utrata wagi, ale jakość spożywanych pokarmów staje się bardzo ważna, aby czuć się dobrze i czuć się lepiej .

Różnica między dietą a zdrowym odżywianiem

Różnica między dietą a zdrową dietą jest bardzo subtelna. Przebywanie na diecie oznacza stosowanie diety niskokalorycznej, której celem jest osiągnięcie jednego celu: utraty wagi. Zdrowe odżywianie to natomiast zdrowe odżywianie bez zbyt wielu wyrzeczeń, ograniczanie jedynie ilości i jakości spożywanego pokarmu.

Są ludzie, którzy stale są na diecie. Jednak ta kategoryczna i prohibicyjna dieta nie tylko stwarza ryzyko złego związku z jedzeniem, ale może prowadzić do ciągłego efektu jo-jo w masie ciała.

roznica-miedzy-dieta-a-zdrowym-odzywianiem-3Z drugiej strony, zdrowe odżywianie to wybór zdrowego odżywiania się, aby zachować zdrowie organizmu, eliminując niektóre pokarmy, a nie inne.

Te wybory żywieniowe nie są wykorzystywane do odchudzania, ale raczej do chęci zachowania zdrowia lub prowadzenia określonego stylu życia, jak w przypadku osób, które wybierają dietę wegańską lub wegetariańską.

Zdrowe odżywianie czy dieta: co wybrać?

Pytanie, które może pojawić się spontanicznie, brzmi: „Czy mogę schudnąć bez przechodzenia na dietę?” odpowiedź na to pytanie leży w twoich konkretnych potrzebach w tej chwili.

  • Prawidłowo wykonana dieta może prowadzić do zdrowszego stylu życia po jej przestrzeganiu.
  • W niektórych przypadkach jednak dobra dieta nie tylko pomoże zachować zdrowie, ale z biegiem czasu może również doprowadzić do utraty wagi bez konieczności stosowania diety lub w przypadku osób, które nie muszą schudnąć, aby utrzymać swoją wagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj