Co jest prawdą?

0
Rate this post

Wychodzimy z założenia, że ​​żadne jedzenie nie jest NIEZBĘDNE dla naszego zdrowia i naszej diety. Wiele osób uważa, że ​​bez pewnych pokarmów w diecie nie jest to prawidłowe lub że nie jedzą „dobrze”. Właśnie ten czynnik wynika z przekonania, że ​​zdrowe odżywianie „kosztuje”.

Ponadto dodawane są inne zmienne, takie jak kwestia „biologiczna”, które sprawiają, że zdrowe odżywianie jest „torem przeszkód”. Zbadaliśmy ten temat tutaj:

5 stron Biologiczny

  • Co to znaczy organic i kilka praktycznych, nie gubiąc się w szklance wody
  • Czytaj online
  • zdrowy nie idealny

Rozumiemy, że zdrowe odżywianie wiąże się z wieloma wyborami. Konieczne jest zrozumienie nie tylko tego, jakie surowce kupować, ale także metod gotowania, różnorodności składników, poszanowania sezonowości.

Może to wiązać się ze spazmatycznym poszukiwaniem doskonałości w każdym daniu, które zdecydujemy się zjeść. Pamiętajmy zawsze, że doskonałość w żywieniu nie istnieje; nawet gdyby istniała, nie byłaby pewna zapobiegania patologiom (ponieważ tylko częściowo wpływa na ich zaostrzenie, o czym zawsze należy pamiętać).

To, co możemy wybrać, konkretnie każdego dnia, to jeść „najlepiej z możliwych”. Jeśli więc zaczniesz od lekkomyślnej i źle dobranej diety, każdy świadomy krok w kierunku poprawy zarządzania żywnością będzie pozytywny, niekoniecznie dążąc zbyt wysoko.

Nie ma sensu mieć na uwadze wyraźnej linii podziału między zdrowym i złym odżywianiem. O wiele bardziej poprawne byłoby postrzeganie tego dualizmu jako kontinuum, które zawiera dwa przeciwieństwa (obydwa niezbyt pozytywne), na których można się postawić, nie widząc wszystkiego jako czarnego lub białego.

Właściwym poglądem powinno być „robienie wszystkiego, co w twojej mocy, świadomie, nie czyniąc z tego choroby”.

Zdrowe jedzenie kosztuje więcej

Z pewnością „zdrowe odżywianie” może wiązać się z większym wydatkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o czas. Również z tego punktu widzenia, przy odrobinie świadomości i organizacji wspartej odrobiną motywacji, każdy może nauczyć się jak najlepiej zarządzać sobą, nie „kradnąc” zbyt wiele czasu z ich dni.

Jeśli chodzi o koszty ekonomiczne, nawet jeśli zdrowe jedzenie kosztuje więcej, można to postrzegać jako „inwestycję” na przyszłość. Dobre zdrowie chroni przed wieloma kosztami, przede wszystkim kosztami zdrowia.

zdrowe-jedzenie-kosztuje-wiecejCzy istnieje absolutnie zdrowa dieta?

Czy istnieje styl jedzenia (lub wybór, rozumiany jako wszystkożerna, wegańska, wegetariańska dieta ze wszystkimi niuansami przypadku) „zdrowszy” niż inne? Do tej pory nie.

Może istnieć „najzdrowszy” dla jednostki, w oparciu o nietolerancje, patologie, reakcje organizmu lub wybory stylu życia. Moim zdaniem może być „najlepszy” w porównaniu z wyborem etycznym. Nie ma „zdrowszego” domyślnego ustawienia.
Ocena oparta na zdrowiu opiera się na odpowiedzialnym respektowaniu potrzeb i próśb własnego organizmu.

Wnioski

Zdrowe odżywianie nie może mieć jednej definicji ani uniwersalnego planowania i NIE kosztuje więcej. Przede wszystkim zdrowe odżywianie nie jest dyktatem ani etykietą, to płynny codzienny wybór, który wymaga świadomości i elastyczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj