Znaczenie etykiet żywności

0
Rate this post

Jedz zdrowo i naturalnie

Dobre odżywianie pomaga nie tylko naszemu ciału, ale także naszej fizycznej i psychicznej równowadze. Często dobre jedzenie może być nawet lepsze niż suplement. Dowiedzmy się, jakie są zasady, których należy przestrzegać, aby jeść dobrze i zdrowo oraz jakie pokarmy są objęte tą filozofią.

 • Tak dla prostoty, zaczynając od składników, nie dla przetworzonej żywności
 • Ekologiczne oliwki Poggioriotto do produkcji oleju Garda DOP
 • Radicchio dell’orso właśnie zbierał i czyścił podczas suszenia
 • Wyczyść podczas czyszczenia tłuszczu ze świeżego mięsa

Filozofią zdrowego i naturalnego sposobu odżywiania się jest prostota. Ta mantra powinna być podstawą każdego wyboru żywności, preferując produkty oryginalne i nierafinowane.
Kiedy masz mało czasu na jedzenie lub jesteś zbyt zmęczony, by gotować, zdarza się, że poddajesz się fast foodom lub wykwintnym potrawom.

Jednak te sporadyczne nawroty mogą stać się nawykiem, prowadzącym do niewłaściwej i nieuregulowanej diety. Nawet proste i naturalne jedzenie może zająć niewiele czasu, a kiedy idziesz do pracy, wystarczy naczynie przygotowane poprzedniego wieczoru.

Zdrowy związek z jedzeniem

W tym przypadku w grę wchodzi samodyscyplina. Może się zdarzyć, że przeżywamy okres stresu lub smutku i objadamy się jedzeniem, jako antystres lub jako pocieszenie. To właśnie w tych momentach mamy tendencję do spożywania fast foodów.

 • Naucz się jeść tylko wtedy, gdy jesteś głodny, a nie gdy czujesz się smutny lub znudzony. Alternatywnie dobrze jest wykonywać ćwiczenia fizyczne, które pomagają zachować równowagę fizyczną i psychiczną oraz przełamują nudę i stres.
 • Idąc do supermarketu, ważne jest, aby sprawdzić etykiety, aby zrozumieć, co dokładnie będziemy jeść. Przy wyborze produktów należy zwrócić uwagę na ilość składników. Im krótsza lista składników, tym bardziej naturalny będzie produkt.
 • Poniżej wymienimy żywność i składniki odżywcze, których należy w nich szukać, które należy bezwzględnie włączyć do swojej diety, aby zachować zdrową i naturalną dietę.
  Owoce i warzywa

zdrowy-zwiazek-z-jedzeniemW tym przypadku nie ma potrzeby wyjaśniania. Owoce i warzywa mają pierwszeństwo, jeśli chodzi o zdrową żywność. Owoce i warzywa pomagają nie tylko utrzymać nas w dobrej kondycji i zdrowiu, ale także sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi i bardziej energiczni.

Dzieje się tak, ponieważ zawierają kwas foliowy, który pomaga utrzymać wysoki poziom serotoniny, hormonu szczęścia, utrzymując wysoki nastrój. Dodatkowo owoce takie jak winogrona i klementynki zawierają brom, który działa uspokajająco na układ nerwowy.
Białka

Mięso i ryby są z pewnością pokarmem o największej zawartości białka. Ryba składa się ze szlachetnych białek i dobrych tłuszczów, a jej mięso jest bardzo lekkostrawne. Łosoś i tłuste ryby to z pewnością dwa rodzaje ryb, które przynoszą najwięcej korzyści, w tym duża ilość Omega 3.

 1. Krowa rasy limuzyna wyhodowana w Preseglie na wolności
 2. Wysokiej jakości mięso w kasie do sprzedaży online
 3. Stefano podczas krojenia florenckich steków wołowych

Ten ostatni pomaga w tworzeniu błon komórkowych, utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania serca i mózgu, reguluje poziom trójglicerydów, wpływa na wzrok i ciśnienie krwi.

W przypadku mięsa zawsze wskazane jest preferowanie mięsa hodowanego na wolności, aby uniknąć przyjmowania suplementów stosowanych w intensywnej hodowli. Dodatkowo, chociaż czerwone mięso jest pełne składników odżywczych i żelaza, zaleca się nie przesadzać z konsumpcją, decydując się na białe mięso.

Dobre tłuszcze

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, stosowana na surowo, jest jednym z najzdrowszych produktów spożywczych występujących w naturze. Zawiera fenole, witaminę E i przeciwutleniacze, które chronią organizm przed stanami zapalnymi, spowalniają starzenie się komórek i pomagają utrzymać niski poziom cholesterolu LDL, czyli złego cholesterolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj