Wysokokaloryczne przekąski, smażone potrawy i ogólnie złe podejście do jedzenia.

0
Rate this post

 To są główne składniki złej diety, które sprawiają, że Włochy są pierwszym krajem w Europie pod względem liczby otyłych dzieci.

Aby zwalczyć problem leżący u źródła, AMC, wiodąca firma zajmująca się sprzedażą bezpośrednią zdrowego odżywiania, połączyła siły ze Szpitalem Dziecięcym Buzzi w Mediolanie, uruchamiając.

„ABC żywienia”, kampanię mającą na celu poprawę relacji z jedzeniem w dzieciństwie

„Każdego roku tysiące rodzin zwracają się do szpitala Buzzi o poradę, jak radzić sobie z problemami związanymi z wagą dzieci i w 30% przypadków są to obcokrajowcy – mówi Cinzia Baldo, dietetyk w szpitalu Buzzi.

  • Przyczyną jest przede wszystkim zbyt kaloryczne jedzenie spożywane być może przed telewizorem lub podawane jako „nagroda” przez rodziców.
  • Zbyt wiele razy słyszysz, jak ludzie mówią: „Jeśli jesteś dobry, kupię ci żetony” lub „Byłeś dziś naprawdę dobry, zasługujesz na cukierka” ».

Krótko mówiąc, jedzenie jest używane jako bonus lub jako szantaż. Właściwym podejściem jest natomiast przyzwyczajenie dzieci do codziennego odżywiania się odrobiną zdrowia, a aby odnieść sukces, należy zacząć od najmłodszych lat:

„Podstawową rolę odgrywają rodzice, którzy jako pierwsi muszą uczyć dzieci podstawowe zasady prawidłowego żywienia – mówi Paolo Petris, kierownik marketingu AMC -. Dlatego chcieliśmy współpracować z Buzzi w tej kampanii edukacji żywieniowej skierowanej do rodzin ».

Amc Italia, która od 1970 roku wspiera tę filozofię poprzez swój innowacyjny system gotowania, chciała wziąć udział w projekcie „ABC żywienia”, dedykując rodzicom praktyczny, łatwy i użyteczny przewodnik, jak nauczyć się dobrze odżywiać z dziećmi. począwszy od ciąży do okresu dojrzewania, z wielojęzycznymi broszurami skierowanymi do grup wiekowych.

Ostatnie badania pokazują

Ze pulchne dzieci mają większą szansę na dorosłość z problemami z wagą, co ma poważne konsekwencje zdrowotne.

ostatnie-badania-pokazujaNadwaga i otyłość są już widoczne w wieku przedszkolnym, dlatego ważne jest, aby interweniować od najmłodszych lat. „Niektóre wskazówki to dużo ruchu, zmniejszenie porcji i wielkości talerzy, aby najmniejsza ilość jedzenia nie była widoczna nawet dla oka, a mimo to wybieraj pokarmy o mniejszej energii, dużo urozmaicaj dietę, jedz dużo owoców i warzyw, zrezygnuj z przekąsek lub wybierz te, które mają niższą zawartość lipidów » mówi dietetyk.

  • AMC. Firma została założona w Niemczech w 1963 roku, a we Włoszech jest obecna od 1970 roku.
  • AMC International posiada 35 spółek handlowych na całym świecie oraz spółki produkcyjne w Europie, z siecią sprzedaży liczącą ponad 18 000 pracowników i 12 milionów klientów. Siedziba znajduje się w Rotkreuz w Szwajcarii.

AMC oferuje rewolucyjną metodę gotowania z „zamkniętym obiegiem”, która umożliwia gotowanie bez dodawania wody i pieczenie bez olejów i tłuszczów, ze skróconym czasem. Od początku swojego istnienia przyczynia się do wspierania filozofii „Jeść lepiej. Żyć lepiej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj