Wellness i zdrowie

0
Rate this post

PRZYJEMNOŚĆ ZDROWEGO JEDZENIA

Poznaj mechanizmy naszego organizmu, aby dowiedzieć się, że zdrowe odżywianie to przyjemność, która trwa przez długi czas

  • Cele: zachęcenie do przyjęcia zdrowego stylu życia dzięki właściwemu odżywianiu i prawidłowemu codziennemu ruchowi; pogłębić mechanizmy trawienne, aby zrozumieć potrzebę prawidłowego i zbilansowanego spożycia składników odżywczych oraz funkcji wody; znać piramidę żywieniową w odniesieniu do fizjologicznych potrzeb w zakresie regulowanego spożycia
  • Odbiorcy: uczniowie w wieku od 8 do 11 lat
  • Czas trwania: 3 spotkania po dwie godziny, z których ostatnie w sklepie Coop.

Wychodząc od uprzedniej wiedzy uczniów, podczas 3 spotkań poruszone zostaną następujące tematy: układ pokarmowy, funkcja wody oraz owoców i warzyw, piramida żywieniowa, przyjemność z codziennego ruchu. Działania będą modulowane i pogłębiane w zależności od wiekukilkoro dzieci.

Podczas każdego spotkania zostanie zaproponowana gra lub eksperyment, a podczas spotkania w supermarkecie uczniowie będą uczestniczyć w symulowanych zakupach tematycznych w celu utrwalenia zdobytej wiedzy.

„Przyjaciele jedzenia”: aplikacja do zdrowego odżywiania zaprojektowana przez uczniów liceum Volta

Uczniowie liceum Volta w Castel San Giovanni wypowiadają wojnę śmieciowemu jedzeniu. W jego miejsce Jessika Hoxha, Vittoria Taina, Riccardo Cademartori, Lorenzo Maini, Luca Salinelli – wszyscy studenci czwartej klasy naukowej – proponują „Food friends”.

Jest to aplikacja na telefony komórkowe, która obiecuje przybliżyć młodym ludziom świadomą konsumpcję. Pomysł był tak popularny, że Coldiretti powiedziała również, że jest chętna do współpracy ze szkołą, aby go rozwinąć. Jak działa „Food Friends” sami studenci, którzy nadali sobie nazwę Eko-Sympozjum, wyjaśniają w filmie promocyjnym.

przyjaciele-jedzenia-aplikacja-do-zdrowego-odzywiania-zaprojektowana-przez-uczniow-liceum-volta„My, dzieci, jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia wszystkiego, co stanie nam na drodze, ignorując istnienie zdrowej żywności i produktów na naszym terytorium” – wyjaśniają. Po opracowaniu aplikacja pozwoli Ci przeglądać oferty przesłane przez lokalnych sprzedawców żywności, profile firm i ulotki z ich ofertami. Będzie można geolokalizować producentów zerowych kilometrów i kontaktować się z nimi bezpośrednio. W filmie, aby uruchomić swoją aplikację, chłopcy wykorzystali także niektórych producentów z rynku objętego Campagna Amica.

Odżywić się zdrowo podczas wakacji? Tak to mozliwe!

Każdy lubi święta, zwłaszcza ci, którzy lubią łączyć jedzenie z dobrą praktyką zdrowego odżywiania. Celebrujemy wspólne chwile, delektując się tradycją kuchni włoskiej, bez poświęcania smaku, z dbałością o zdrowie.

Stół i dobre jedzenie: połączenie synonimem radości i serdeczności, przed menu pełnym pyszności. Ważne chwile do życia i dzielenia się nimi z ważnymi ludźmi, którzy tak jak my podzielają pasję do jakości jedzenia. Ważne, jak zawsze, żeby nie przesadzić.

Z tego powodu dzisiaj chcemy Wam zaoferować małe wskazówki, jak połączyć miłość do jedzenia z miłością do siebie: dbaj o nasze zdrowie, starannie dobierając jedzenie, które przynosimy na stół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj