4 – Brakuje Ci organizacji

0
Rate this post

Sugestia

Wybierz dietę ustrukturyzowaną, taką jak makrobiotyki. Nie wyjmuj po prostu chleba i makaronu, ponieważ wydaje się, że należy to zrobić. Przeczytaj ten post, może ci się przydać.

Aby jeść zdrowo, musisz się zorganizować. Punkt.

Ja, jeśli nie zorganizuję się dobrze, ryzykuję wpadnięcie w pułapkę mrożonej pizzy. Poza tym okropnie jest być głodnym i nie mieć pod ręką zdrowych opcji.

Jedynym sposobem na zjedzenie czegoś zdrowego jest przygotowanie tego i przygotowanie tego, kiedy tego potrzebujesz, i dotyczy to zarówno gdy jesteś w domu, jak i gdy nie ma Cię cały dzień: uświadomienie sobie, że jest godzina pierwsza i że masz nic gotowego na lunch, ale masz szalony głód i nie masz ochoty czekać czterdziestu pięciu minut na ugotowanie ryżu, to świetny sposób na wysadzenie wszystkich dobrych intencji zdrowego odżywiania.

Sugestia: Zrób listę zakupów i zaplanuj posiłki. Poświęcenie czasu w weekend lub wieczorem na zorganizowanie i przygotowanie posiłków pomoże Ci nie tylko kontynuować drogę zdrowego odżywiania, ale także wzmocni poczucie zaangażowania i oddania sprawie.

Poleganie na sile woli zamiast na dyscyplinie

Siła woli jest czasami przeceniana. Zawsze jest to poruszane, jeśli chodzi o zmianę nawyków żywieniowych, ale moim zdaniem prawdziwa zmiana polega na dyscyplinie i stałości. Nie możesz oprzeć zmiany tej wielkości na tym, że zawsze musisz sobie odmawiać. Pomyśl o tym: byłby to ogromny wysiłek! Poza poczuciem deprywacji!

Kluczem do zdrowego odżywiania się na dłuższą metę jest stworzenie stylu życia, który wspiera Twoje nawyki żywieniowe. Organizacja, planowanie posiłków, dyscyplina.

Siła woli może być wykorzystana, gdy jesteś w sytuacji, w której nie masz możliwości kontrolowania, na przykład kolega, który przynosi wypieki do pracy z okazji urodzin, ale nie jako podstawa twoich nawyków żywieniowych.

Sugestia:Jeśli dyscyplina nie jest twoją rzeczą, rób małe kroki. Wprowadzaj po jednym kawałku na raz, a gdy poczujesz się pewnie, przejdź do następnego kroku. Na początku może to być trudne, ale przekonasz się, że to tylko kwestia czasu, zanim zdrowe odżywianie stanie się integralną częścią Ciebie i Twojego życia!

poleganie-na-sile-woli-zamiast-na-dyscyplinieWniosek

Krótko mówiąc, jeśli chcesz jeść zdrowo, ale nie możesz, może się zdarzyć, że wpadniesz w jedną z pięciu powyższych pułapek. Ale nie rozpaczaj, jeśli zidentyfikujesz przyczynę, która cię powstrzymuje, jesteś już w dobrym momencie! Jaka jest twoja słabość?

Potrzebujesz pomocy w ustaleniu krótkiej, ale skutecznej trasy?

Zdrowe odżywianie to jedna z kardynalnych zasad zdrowego stylu życia. Ale co oznacza „zdrowe odżywianie”? Poprosiliśmy Danielę Lucini, szefową sekcji Medycyny Ćwiczeń i Patologii Funkcjonalnych Humanitas, która wyjaśnia: oznacza to zarówno przyjmowanie tego, co jest konieczne, aby zachować zdrowie, jak i unikanie potencjalnie niebezpiecznych substancji.

Zdrowe odżywianie to także bezpieczne jedzenie

„Jedząc przyjmujesz składniki odżywcze, które z jednej strony dostarczają organizmowi energii, a z drugiej pozwalają mu prawidłowo funkcjonować – tłumaczy ekspert –. Ale jedząc można również wprowadzić szkodliwe substancje, takie jak konserwanty, barwniki czy pestycydy”.

Oba aspekty są ważne, nawet jeśli zdarza się, że przypisuje się im różne wagi. Na przykład ci, którzy chcą schudnąć, mogą zwrócić szczególną uwagę na aspekt żywieniowy, ale powinni wziąć pod uwagę, że zdrowe odżywianie oznacza również jedzenie „bezpieczne”. Z drugiej strony wybór „bezpiecznych” produktów nie gwarantuje prawidłowej podaży składników odżywczych.

„Wiele osób – tłumaczy np. dr Lucini – jest przekonanych, że dobrze się odżywiają, bo warzywa kupują na 0 km, ale ten wybór nie gwarantuje drugiego aspektu, czyli przyjmowania odpowiedniej ilości składników odżywczych”.

A co z zapobieganiem chorobom? W tym przypadku znaczenie obu aspektów jest oczywiste. W rzeczywistości na kilka patologii wpływają składniki odżywcze wprowadzane z pożywieniem, ale na wiele z nich mają również wpływ substancje toksyczne, takie jak konserwanty i inne dodatki. „Zdrowe odżywianie” to w skrócie łączenie przyjmowania odpowiedniej ilości składników odżywczych z bezpieczeństwem żywności dostarczanej na stół.

Zdrowe odżywianie, powiązane artykuły

  1. Żyć zdrowo i pięknie, przepisy Corvaglii i Muniz
  2. Walka z rakiem obejmuje również odżywianie
  3. Odżywianie, ważne jest, aby postawić sobie cel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj