Filmy edukacyjne

0
Rate this post

10 filmów do obejrzenia w klasie – Gimnazjum

Redakcja ScuolaPay, 2 lata temu 0 7 min przeczytane 308

Umieszczenie niektórych filmów w programie edukacyjnym jest bardzo przydatne, aby za pomocą obrazów rozwiązać niektóre problemy społeczne w klasie. Mówimy o śmiechu, miłościach, typowej dla epoki fazie buntu i znowu mówimy o niesprawiedliwości, równych szansach, rasizmie i wielu innych. Oto nasz osobisty ranking 10 filmów do obejrzenia w klasie dla gimnazjum.

1. Najpiękniejsza szkoła na świecie (2014)

Przyjaźń, uprzedzenia i włoskie frazesy

To jeden z najnowszych filmów Luki Miniero, ze szkołą w roli absolutnego bohatera. Film pokazuje możliwe współistnienie dwóch różnych rzeczywistości terytorialnych, Toskanii i Kampanii. W rzeczywistości, z powodu błędu, uczniowie z odrapanego gimnazjum w Acerra trafiają do toskańskiej szkoły w Sienie, w miejsce grupy afrykańskich dzieci.

Następuje seria nieporozumień i trudności, a wśród śmiechu, zwrotów akcji i przymusowego współistnienia dzieci i profesorowie odłożą na bok uprzedzenia i frazesy, ucząc się wzajemnego poznawania i doceniania. Filmy chcą pokazać, że z konfrontacji z różnorodnością zawsze może narodzić się coś dobrego, czego często wolelibyśmy uniknąć.

  • Najpiękniejsza-szkoła-w-filmowym-świecie
  • Najpiękniejsza szkoła na świecie

2. Cud (2017)

Konfrontacja z różnorodnością, życzliwością i przyjaźnią

Cud to historia Auggie, 10-letniego chłopca z wadą rozwojową twarzoczaszki, która uniemożliwia mu normalne życie. Przeszedł około 27 operacji i ze względów zdrowotnych oraz z obawy przed reakcjami innych dzieci nigdy w życiu nie chodził do szkoły. Kiedy musi wejść do szóstej klasy, rodzice uznają, że nadszedł czas, aby poszedł do szkoły z innymi dziećmi.Tu Auggie po raz pierwszy będzie musiał zmierzyć się ze światem szkoły.

Jak zostanie zaakceptowana przez rówieśników i nauczycieli? Przyjaźń, odwaga i codzienny wybór życzliwości dla każdego dają nam szersze spojrzenie na to, co to znaczy być człowiekiem.

idę do szkoły (2013)

Znaczenie szkoły, tożsamość wielokulturowa, emancypacja

Ten film opowiada o życiu czwórki dzieci, pochodzących z 4 różnych zakątków świata: Jacksona w Kenii, Zahiry w Maroku, Carlosa w Argentynie i Samuela w Indiach. Wszystkich łączy to samo pragnienie wiedzy, a także ta sama trudność dróg, którymi muszą podążać, aby dotrzeć do swojej szkoły.

znaczenie-szkoly-tozsamosc-wielokulturowa-emancypacjaW rzeczywistości czworo dzieci musi stawić czoła długiej podróży, czasem nawet niebezpiecznej, aby dotrzeć do swoich szkół, w nadziei na lepszą przyszłość. Film dokumentuje codzienne życie tych dzieci z uwagą, empatią i optymizmem, ponieważ każde z nich ma marzenie o emancypacji, której żadna przeszkoda nie może powstrzymać i skłania do refleksji nad tym, jak ważne jest zdobycie wykształcenia.

  • idę-do-szkoły-filmy
  • chodzę do szkoły
  •  Nazywam się Adil (2016)
  • Równe szanse, migracja, szukanie siebie

Film opowiada prawdziwą historię Adila, 13-letniego chłopca, który po kampanii w Maroku przenosi się do Mediolanu, by dołączyć do ojca, który przed laty wyemigrował do Włoch. Tutaj Adil musi zmierzyć się z trudnymi doświadczeniami migracji. Włochy nie są krajem marzeń, w który wierzył, ale dają Adilowi ​​możliwość studiowania i budowania nowych więzi.

Krąg zamyka się, gdy już dorosły Adil, po dziesięciu latach nieobecności w Maroku, wraca do swojego kraju pochodzenia. Podróż pomaga mu splatać wątki jego historii i tożsamości, ponieważ „tylko jeśli wiesz, skąd pochodzisz, możesz wiedzieć, kim jesteś”. Siła filmu tkwi w identyfikacji, w nowej wielokulturowej tożsamości.

Nazywam się Adil

Gimnazjum: najgorsze lata mojego życia (2016)

  • Znęcanie się, bunt, przyjaźń
  • Po sukcesie powieści powstał film Gimnazjum: najgorsze lata mojego życia.

W tym zabawnym i odpowiednim dla każdego filmie występuje introwertyczny i niepopularny Rafe, początkujący artysta z bujną wyobraźnią. Jego jedyną zasadą, by przetrwać w gimnazjum, jest trzymanie się w cieniu. Rafe jest jednak celem łobuza swojej klasy. Kiedy podczas przemówienia otwierającego rok szkolny dyrektor rozdaje kodeks postępowania instytutu, listę 112 zasad, Rafe ma oświecenie: przekroczyć wszystkie zasady. To oczywiście doprowadzi go do wielu kłopotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj