Oto nowa Wyższa Rada Zdrowia

0
Rate this post

Potwierdzony Locatelli, Di Giulio i Vineis, ustępujący przewodniczący i wiceprzewodniczący

Wśród trzydziestu członków niebędących legalnymi potwierdzono obecność trzech członków ustępującego Komitetu Prezydenckiego. Wiele nowych twarzy, w tym Enrico Gherlone, rektor Uniwersytetu Vitae Salute San Raffaele w Mediolanie. Wśród nowych wpisów jest również pulmonolog Luca Richeldi (Policlinico Gemelli), który od dawna jest znaną postacią w telewizji ze swoich interwencji na Covidie oraz dyrektor generalny ISS, Andrea Piccioli.

  • Po zainstalowaniu nowy CSS wyznaczy nowy Komitet Prezydencki i szefów 5 sekcji, na które jest podzielony. DEKRET.
  • 01 MAR – Nowa Wyższa Rada Zdrowia jest gotowa.

Minister Zdrowia Roberto Speranza podpisał rozporządzenie, na mocy którego powołano niebędących prawnikami członków organu doradczego techniczno-naukowego ministra, który wyraża opinię na jego wniosek oraz w przypadkach wyraźnie określonych ustawą, w każdym inny przypadek, w którym dyrekcje generalne zwracają się o przyjęcie środków regulacyjnych lub administracyjnych oraz w przypadku.

Gdy sąd zwraca się o konsultacje z organem rozstrzygającym spory

Naczelna Rada Zdrowia składa się z trzydziestu członków nielegalnie wyłonionych spośród profesorów uniwersyteckich, kierowników złożonej struktury narodowej służby zdrowia. Wśród nich znajdujemy trzynaście nowych wpisów, takich jak Enrico Gherlone, rektor Uniwersytetu Vitae Salute San Raffaele w Mediolanie i członek technicznej tabeli stomatologii utworzonej na okres Covid w Ministerstwie Zdrowia przez podsekretarza Sileriego.

Wśród nowych członków jest także pulmonolog Luca Richeldi (Policlinico Gemelli), znana twarz telewizji przez pewien czas ze swoich interwencji dotyczących Covida i Andrea Piccioli, dyrektor generalny ISS.

Oprócz nich inne nowe twarze to: Renato Bernardini, Giovannella Baggio, Maria Rosaria Capobianchi, Filippo Crea, Maria Del Zompo, Paolo Antonio Grossi, Cristina Mecucci, Anna Odone, Eleonora Porcu i Giulia Veronesi.

  • Kolejnych 30 członków z Ministerstwa Zdrowia, stowarzyszeń zawodowych i głównych organizacji zdrowotnych w kraju jest członkami z mocy prawa.
  • Po objęciu urzędu nowa Wyższa Rada Zdrowia mianuje prezesa (Locatelli przewodniczył poprzedniej) i inne urzędy.

Członkowie przełożonej rady ds. zdrowia zostają odnowieni.Mapy władzy

Pod koniec lutego minister Speranza powołał nowych członków wyższej rady ds. zdrowia. Między potwierdzeniami a nowymi twarzami odnawia się organ, który był fundamentalny w ciągu dwóch lat pandemii.

wtorek 22 marca 2022 | Władza polityczna

Naczelna Rada Zdrowia (CSS) jest organem doradczym Ministra Zdrowia.

utworzona-w-pierwszych-latach-zjednoczenia-wloch-do-1945-roku-kiedy-utworzono-wysokiego-komisarza-ds-higieny-i-zdrowia-rada-byla-organem-ministerstwa-spraw-wewnetrznychJest to zatem bardzo ważna struktura, która prowadzi badania, opiniuje i opracowuje propozycje, które mają pomóc ministrowi w podejmowaniu świadomych decyzji w obszarach o dużej zawartości technicznej.

  • Ta rola nabrała oczywiście szczególnie ważnej postaci podczas pandemii Covid-19. Jednak przez lata członkowie CSS, którzy doradzali ministrowi Speranzie (Leu), nie byli powoływani przez niego, ale przez poprzednią minister Giulię Grillo (M5s) w kontekście pierwszego rządu Contego.
  • W lutym jednak wygasła trzyletnia kadencja członków urzędujących członków i minister przystąpił do nowych nominacji.
    Wyższa Rada Opieki Zdrowotnej

Wyższa Rada Zdrowia jest technicznym organem doradczym Ministra Zdrowia. Utworzona w pierwszych latach zjednoczenia Włoch, do 1945 roku, kiedy utworzono Wysokiego Komisarza ds. Higieny i Zdrowia, rada była organem ministerstwa spraw wewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj