To nie będzie powrót do normalności

0
Rate this post

Fakt, że coraz więcej rodzin zmaga się z trudnościami finansowymi, wiele z nich popada w ubóstwo, a dzieci mogą samodzielnie radzić sobie, podczas gdy rodzice pracują poza domem, zwiększa odsetek wczesnych małżeństw oraz wymuszonych, wczesnych i niechcianych ciąż.

  • Obserwuje się również wzrost nieplanowanego lub przymusowego seksu wśród nastolatków i młodych ludzi, co wiąże się z ryzykiem infekcji przenoszonych drogą płciową (STI), w tym przenoszenia HIV.
  • Ponieważ świat stoi przed bezprecedensowym wyzwaniem, obecnie bardziej niż kiedykolwiek dostrzega się kluczową rolę, jaką szkoły odgrywają w zapewnianiu zdrowia i dobrego samopoczucia uczniów, a także całej społeczności szkolnej, poprzez programy dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia w szkole.

Na całym świecie ministerstwa edukacji wprowadzają innowacje

Aby chronić zdrowie i dobre samopoczucie uczniów podczas zamykania szkół, uznając, że kwestie zdrowotne i społeczne mają wpływ na edukację. Zapewniają rodzinom pomoc, której najbardziej potrzebują, w postaci narzędzi pedagogicznych podnoszących świadomość zdrowotną, wsparcie psychologiczne, a nawet usługi w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

W dalszej kolejności, w ramach stopniowego ponownego otwierania szkół, ministerstwa edukacji muszą określić, w jaki sposób utrzymać odpowiednie standardy higieny sanitarnej, aby zapobiec przenoszeniu COVID-19, aby zapewnić nauczycielom i innym pracownikom efektywną i pełną bezpieczną pracę.

  • Zdrowie musi być bardzo zróżnicowane w zależności od kraju, a nawet wewnątrz krajów ministerstwa edukacji muszą teraz „dobrze znać epidemię”, identyfikując najbardziej narażone kategorie i konsekwencje w zależności od wieku i płci.
  • Wraz z zakłóceniem normalnych programów dożywiania w szkołach, rządy muszą również znaleźć rozwiązania, aby zapewnić posiłki rodzinom, które ich najbardziej potrzebują, co czyni biznes jeszcze bardziej złożonym.

Rodziny te muszą nadal otrzymywać żywność i zaspokajać wszystkie ich potrzeby żywieniowe oraz należy im pomóc w radzeniu sobie z możliwą utratą dochodów podczas kryzysu. Zamiast posiłków otrzymują racje żywnościowe do zabrania do domu.

Jedzenie dostarczane do domu, gotówkę lub bony

Dla tych rodzin następnym krokiem będzie powrót do szkoły z ponownym otwarciem instytucji edukacyjnych. Blisko 1,3 miliarda uczniów ze 186 krajów nadal jest dotkniętych zamknięciem szkół.

  • jedzenie-dostarczane-do-domu-gotowke-lub-bonyWielu z tych uczniów i ich nauczycieli cierpi na problemy ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym w wyniku tego długiego okresu odosobnienia i czasami traci członków rodziny podczas pandemii.
  • W oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, Banku Światowego, Światowego Programu Żywnościowego, UNESCO i UNICEF opublikowały Ramy dotyczące ponownego otwierania szkół, które zwracają dużą uwagę na zdrowie i środki ochrony.

Razem jesteśmy zaangażowani we wspieranie ministerstw edukacji i zdrowia na całym świecie nie tylko w celu podtrzymania nauki podczas ponownego otwierania szkół, ale także aby traktować priorytetowo, dziś bardziej niż kiedykolwiek, zdrowie i dobre samopoczucie naszych społeczności szkolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj