Ci, którzy od dzieciństwa odżywiają się zdrowo, mogą zmniejszyć ryzyko wielu chorób.

0
Rate this post

W wieku dorosłym dieta służy zaspokojeniu potrzeb energetycznych i przyczynia się do regeneracji. W przeciwieństwie do tego organizm dziecka ma specjalne potrzeby związane z dojrzewaniem i wzrostem, które zmieniają się dramatycznie na różnych etapach rozwoju. Na przykład dla dzieci. Niedostateczna podaż prowadzi nie tylko do objawów niedoboru, ale także upośledza rozwój i dojrzewanie narządów. Powinno również nastąpić świadome używanie cukru. Zwłaszcza jeśli chodzi o żywność przetworzoną, konsumenci, a co za tym idzie wielu rodziców, często wpadają w ukryte cukrowe pułapki.zdrowe odżywianie

Główny lekarz dr Gebhard Bucal i asystentka dietetyczna Sina Holzauer wyjaśniają młodemu pacjentowi piramidę żywieniową. Zdjęcie: Szpital Dziecięcy DRK SiegenWygrać. Promocja zdrowia zaczyna się już przed urodzeniem poprzez zbilansowaną dietę dla przyszłej mamy. W pierwszych latach życia rodzice określają dostępne pożywienie. Są to przykłady pierwszych doświadczeń żywieniowych, które są następnie traktowane jako preferencje od dzieciństwa do dorosłości.

Metabolizm u dzieci działa na pełnych obrotach, dlatego potrzebują więcej energii do poruszania się i rozwoju. Jednak bilans energetyczny musi być zawsze zrównoważony, aby nie doszło do nadwagi. W Klinice Dziecięcej DRK w Siegen w ostatnich latach obserwuje się również wzrost otyłości i innych zaburzeń somatycznych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca typu 2 czy zaburzenia metabolizmu lipidów. Ale co dokładnie możesz zrobić, aby uniknąć takich problemów u dzieci i młodzieży?

„Po okresie 4 miesięcy karmienia piersią należy zaoferować zbilansowany posiłek uzupełniający. Ponadto zaleca się zróżnicowaną dietę mieszaną, aby można było spożywać całe pokarmy w odpowiednich ilościach. Pomoc jest udzielana w ramach profilaktyki lekarskiej pediatry badań. „Tutaj nacisk kładzie się na zapobieganie zdarzeniom niepożądanym, ale jednocześnie są one rozpoznawane na czas i odpowiednio leczone” – wyjaśnia naczelny lekarz kliniki dziecięcej w Siegen, dr Gebhard Bucal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj