Piękno od podszewki: poznaj znaczenie dbania o zdrowie

0
Rate this post

Nawyk chęci, by wyglądać zdrowo, na przykład poprzez pielęgnację skóry, pomaga społeczeństwu prowadzić rutynę z lepszą jakością życia i korzyściami.

  • 3 minuty czytania
  • @Hellen Almeida
  • 19 kwietnia 2022 – 12:22 | Zaktualizowano 19 kwietnia 2022 – 12:22

Kiedy myślisz o byciu piękną osobą, zazwyczaj pierwsze aspekty, które przychodzą Ci na myśl to: czysta i nawilżona skóra, proste i białe zęby, a nawet ciało wolne od rozstępów. Te aspekty, analizując społeczne standardy piękna, nie są błędne.

Ale dlaczego nie pomyśleć o tym, by oprócz wyglądu być zdrowym? Dbanie o takie aspekty, jak między innymi jedzenie, usposobienie fizyczne, pomaga w odzwierciedleniu wyglądu, a także dodaje pewności siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poznaj znaczenie pielęgnacji skóry w okolicach oczu

  1. Glazed Donut Skin: nowy trend w pielęgnacji skóry
  2. Dowiedz się, dlaczego ogórek jest ulubieńcem pielęgnacji skóry
  3. Piękno i zdrowie są ze sobą ściślej powiązane, niż mogłoby się wydawać.

Wielu członków społeczeństwa wciąż myśli o estetycznej dbałości o siebie jako o społecznej daremności. Jednak badania pokazują, że w zdecydowanej większości przypadków dbanie o zdrowy wygląd może być punktem wyjścia do cieszenia się nawykami poprawiającymi jakość życia.

Człowiek robi rutynę pielęgnacyjną. (Zdjęcie: Odtwarzanie/Freepik)

Na przykład, rutynowe zabiegi pielęgnacyjne sprawiają, że skóra wygląda zdrowo, jak stosowanie środków nawilżających, mających na celu utrzymanie bariery skórnej i zapobieganie infekcjom i zapaleniom skóry, oraz kremy przeciwsłoneczne mające na celu zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym fotostarzeniem, takim jak wypryski i zwiotczenie.

Dzieje się tak dlatego, jak stwierdził dr. Daniel Cassiano, dermatolog i członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego dla Portalu Boa Forma: „Ponieważ skóra jest organem dostępnym dla oczu, odsłaniają się dermatozy, co negatywnie wpływa na jakość życia pacjentów”. Wtedy łatwiej jest zwizualizować pewne niewygodne zjawiska na skórze.

Złe nawyki sprawiają, że wyglądasz źle

Teraz zastanów się, jakie zdrowie skóry może wyglądać u kogoś, kto nie stosuje podstawowej pielęgnacji skóry, takiej jak stosowanie kremów nawilżających i filtrów przeciwsłonecznych. Prawdopodobieństwo, że ta osoba zachoruje na zapalenie skóry i fotostarzenie się szybciej niż osoby, które praktykują tę opiekę, jest wysokie.

zle-nawyki-sprawiaja-ze-wygladasz-zleRozumie się więc, że wszystko sprowadza się do wyboru dobrych nawyków nie tylko pod względem wyglądu, ale i wewnętrznie, takich jak wysokiej jakości dieta, odpowiednie dzienne spożycie wody, uprawianie aktywności fizycznej idealnej dla twoich potrzeb i celów i wiele więcej .

Zaproszony dermatolog mówi o tym również, że: „Złe nawyki związane ze stylem życia odbijają się na mniej zdrowej skórze”, kontynuuje . „Tak więc ważne jest, aby unikać palenia, alkoholu i innych narkotyków; należy również zachęcać do regularnej aktywności fizycznej i dobrego odżywiania; stres, niepokój i brak snu wpływają negatywnie na piękno skóry.” Dlatego zaleca się, aby bardziej niż się wydawało, być zdrowym.

Polecane zdjęcie: Kobieta pielęgnuje skórę. (Ujawnienie/Sora Shimazaki/Pexels)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj