Zdrowie w ciąży – strona o uzależnieniach – Informacje o programie Ars

0

Informacje o programie Ars

Styczeń 2014, ruszyły szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu edukacyjnego pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” opracowanego w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Główny Inspektorat Sanitarny przeprowadza cykl 49 ogólnopolskich szkoleń, które odbywają się w okresie od stycznia do kwietnia 2014 roku. Szkolenia są jednodniowe i bezpłatne.

Współorganizatorami szkoleń są jednostki Państwowej Inspekcji Sanitarnej: wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Grupę docelową stanowią szkolni koordynatorzy: nauczyciele przedmiotowi, pedagodzy, psycholodzy, pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania lub inne osoby odpowiedzialne za realizację edukacji zdrowotnej w szkole, którzy chcą podwyższyć swoje kwalifikacje w zakresie edukacji zdrowotnej i profilaktyki uzależnień.

Wyjątkowość programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” autorstwa Pana dr Krzysztofa Wojcieszka, polega na kompleksowym podejściu do profilaktyki uzależnień w kontekście wartości wyznawanych przez młodych ludzi. Celem programu jest dotarcie z przekazem edukacyjnym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ograniczenie skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu i narkotyków).

Do udziału w szkoleniu zgłosiło się ponad 2000 szkolnych koordynatorów z blisko 40% szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

HARMONOGRAM SZKOLENIA

REGULAMIN SZKOLENIA

PROGRAM SZKOLENIA

Informacje dotyczące szkolenia na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Podsumowanie szkoleń dla szkolnych koordynatorów

W dniach od 30 stycznia do 2 kwietnia odbyło się 49 szkoleń w 37 miastach (Gorzów Wielkopolski, Piła, Piotrków Trybunalski, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Warszawa, Olsztyn, Tczew, Gdańsk, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Bielsko-Biała, Katowice, Częstochowa, Kielce, Rzeszów, Poznań, Opole, Wrocław, Kalisz, Leszno, Koszalin, Biała Podlaska, Zamość, Lublin, Włocławek, Konin, Białystok, Szczecin, Zielona Góra, Bydgoszcz, Toruń, Legnica, Jelenia Góra, Wałbrzych). Szkolenie pt. Edukacja zdrowotna, jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień” zostało zorganizowane przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W szkoleniach udział wzięło 1783 szkolnych koordynatorów.

Czytaj więcej…

20.11.2014 Administrator