Publikacje dla szkol

0
Rate this post

Kochana, znienawidzona, chwalona i krytykowana: szkoła zawsze budzi różne emocje, ale nikt nie może pozostać obojętny.

Zebraliśmy najlepsze frazy dotyczące szkoły, jej znaczenia, celu i tego, czego tak naprawdę uczy dzieci i dorosłych.Indeks· Aforyzmy o znaczeniu szkoły· Najlepsze cytaty o szkole i jej celu· Najpiękniejsze zwroty o nauczycielach· Aforyzmy o edukacji· Najlepsze cytaty o tym, czego naprawdę uczysz się w szkole.

Krytyka najsłynniejszych autorów szkoły

Najlepsze aforyzmy o pierwszym dniu i końcu szkoły· Śmieszne i ironiczne zwroty o szkolePierwszy dzień szkoły podstawowej, ostatni dzwonek kończący liceum, niepokój przed sprawdzianami w klasie i radość ze spotkania z tymi, którzy mogą stać się przyjaciółmi na całe życie: szkoła to i wiele więcej.

  • Składają się na nią książki i pojęcia, ale także niepowtarzalne i niezastąpione emocje, które towarzyszą nam znacznie dłużej niż dzieciństwo i młodość. Z tego powodu wybraliśmy najpiękniejsze zwroty, które mówią o szkole i jej wielu aspektach.
  • Aforyzmy o znaczeniu szkołyDzisiaj każdy ma prawo chodzić do szkoły, ale nie zawsze tak było. Zapewnienie każdemu dziecku i młodej osobie możliwości nauki pozwala każdemu na zdobycie wiedzy, nawiązanie kontaktu z innymi i otwarcie umysłu na najróżniejsze zagadnienia.

W tej sekcji przedstawiamy najpiękniejsze zwroty dotyczące znaczenia szkoły.Szkoła to nasz paszport do przyszłości, ponieważ jutro należy do tych, którzy przygotowują się do stawienia jej czoła dzisiaj.

Malcolm xSzkoła uczy się tego, czego nawet nie wiedziałeś, że nie wiedziałeś.Daniel J.BoorstinSzkoła uczy nas rozumienia rzeczywistości. Chodzenie do szkoły oznacza otwarcie umysłu i serca na rzeczywistość, w bogactwie jej aspektów, jej wymiarów.Papież FranciszekSzkoła to wejście do życia rozumu.

  1. Jerome BrunerMoją ideą szkoły  jest zakłócenie strona startowa umysłów młodych ludzi i rozpalenie ich intelektu.
  2. Robert Maynard HutchinsW szkole nie chodzi o napełnienie wiadra, ale o rozpalenie ognia.William Butler YeatsKto otwiera szkolne drzwi, zamyka więzienie.

Wiktor HugoCałe zło, jakie mówi się o szkole, sprawia, że ​​zapominamy o liczbie dzieci, które uratowała od wad, uprzedzeń, otępienia, ignorancji, głupoty, chciwości, bezruchu czy fatalizmu rodzin.Daniel PennacŚwiat może uratować tylko oddech szkoły.TalmudZwroty o szkoleNajlepsze cytaty o szkole i jej celuJaki jest prawdziwy i główny cel szkoły?

Tylko nauka wiedzy z różnych przedmiotów, czy jest coś jeszcze poza tym wszystkim?

Poznajmy punkt widzenia autorów teraźniejszości i przeszłości.Prawdziwym celem treningu jest umożliwienie człowiekowi zadawania ciągłych pytań.Biskup Mandell CreightonPrzekształcenie przedmiotów w obywateli to cud, którego może dokonać tylko szkołaPiero CalamandreiEdukacja to najpotężniejsza broń, której możesz użyć, aby zmienić świat.

  • Nelson MandelaCałym celem edukacji jest przekształcenie luster w okna.
  • Celem edukacji jest przekształcenie luster w okna.Sydney J. HarrisZwroty o szkoleKtoś powie Ci, że szkoła jest potrzebna tylko wtedy, gdy znajdzie dla Ciebie pracę. Nie wierz mu.

Tylko nauka wiedzy z różnych przedmiotów, czy jest coś jeszcze poza tym wszystkimSzkoła jest przydatna, jeśli dostarcza narzędzi do zarządzania uczuciami, zdemaskowania szarlatana i podziwiania zachodu słońca, a nie tylko witryny sklepowej.Massimo GramelliniCelem szkoły jest przygotowanie młodych ludzi do kształcenia się na całe życie.

Robert Maynard HutchinsGłównym celem szkoły jest stworzenie mężczyzn zdolnych do robienia nowych rzeczy, a nie tylko powtarzania tego, co zrobiły inne pokolenia.Jean PiagetGłównym powodem pójścia do szkoły jest uczenie się przez resztę życia, że ​​na wszystko jest książka.

Robert MrózZwroty o szkole

Dzieci należy uczyć, jak myśleć, a nie co myśleć.Małgorzata MiódJeśli twoje projekty mają na celu jeden rok, posadź ryż, 20 lat posadź drzewo, jeden wiek uczy ludzi.chińskie przysłowieJedynym prawdziwym celem edukacji jest posiadanie człowieka w stanie ciągłego zadawania pytań.

Prawdziwym celem treningu jest umożliwienie mężczyźnie zadawania ciągłych pytań.Mandell CreightonCelem szkoły jest zastąpienie pustego umysłu umysłem otwartym.Malcolm S. Forbes