Ćwiczenia Relaksacyjne Oddychania

0
Rate this post

Kiedy jesteśmy zdenerwowani, oddychamy szybko i bez rytmu. Bezpośrednią konsekwencją tego zachowania jest hiperwentylacja i uczucie, że się dusisz. Kontrola oddechu jest podstawą technik relaksacyjnych i jest przydatna w wielu sytuacjach. Ćwiczenia oddechowe można wykonywać szybko, wystarczy siedzieć. Większość ludzi oddycha z górnej części klatki piersiowej, a nauka oddychania z jamy brzusznej i przepony może zająć trochę czasu. Początkujący mogą być zmuszeni do kilkukrotnego treningu, aby przyzwyczaić się do tego typu oddychania.

Usiądź wygodnie i upewnij się, że plecy są wyprostowane.

Połóż jedną rękę na klatce piersiowej, a drugą na brzuchu. Oddychaj przez nos i obserwuj, jak wypełnia się brzuch. W tym procesie ręka na klatce piersiowej powinna poruszać się bardzo mało. Wydychaj delikatnie przez nos. Ręka leżąca na brzuchu powinna się poruszyć, gdy tylko zaczniesz robić wydech. Powtarzaj, dotrzymując kroku. Celem jest wykonanie od 8 do 12 cykli oddechowych na minutę. Na wczesnym etapie możesz czuć, że nie przyjmujesz wystarczającej ilości tlenu.

Regularna praktyka tego ćwiczenia pozwoli ci lepiej oddychać i pomoże się zrelaksować.
postępujące rozluźnienie mięśni Progresywna relaksacja mięśni to bardzo popularna technika, która wykorzystuje napięcie mięśni do redukcji stresu. Ta technika wymaga codziennej praktyki przez co najmniej 6 miesięcy, aby skrócić czas potrzebny na relaks. To ćwiczenie może zająć od 30 do 45 minut i do tego potrzebujesz spokojnego miejsca, w którym możesz położyć się na łóżku, sofie lub na podłodze. Ważne jest, aby nie zasypiać przed rozpoczęciem techniki, dlatego należy unikać wykonywania tego ćwiczenia przed pójściem spać.

Upewnij się, że temperatura w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz, jest łagodna, aby nie było w nim odczuwać zimna ani gorąca. Noś wygodne ubranie i zdejmij buty.
Połóż się na łóżku, sofie, dywanie lub macie gimnastycznej, z dłońmi otwartymi (twarzą do góry) i oprzyj się bokiem na podłodze. Skoncentruj się na oddychaniu, zrelaksuj się i oddychaj spokojnie. Kiedy będziesz gotowy, skup swoją uwagę na ramionach i dłoniach. Poświęć trochę czasu, aby ocenić, jak czują się ci członkowie. Powoli napinaj mięśnie obu ramion i ściskając jak najmocniej, unieś nadgarstki lekko nad podłogę. Przytrzymaj przez 6 sekund i zrelaksuj się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj