Najlepsza pozycja do zajścia w ciążę

0
Rate this post

Nie ma pozycji, która jest najlepsza do zajścia w ciążę, jednak istnieją dwie pozycje, które umożliwiają głębszą penetrację, a tym samym ułatwiają dotarcie plemników do macicy i jajowodów w celu zapłodnienia komórki jajowej.

Te dwie pozycje mają miejsce, gdy kobieta leży pod mężczyzną lub gdy jest w pozycji czworonożnej z mężczyzną z tyłu. Jednak w zależności od anatomii każdej osoby pozycje te mogą się różnić, dlatego w przypadku trudności z zajściem w ciążę ważne jest, aby skonsultować się z ginekologiem.

Okres płodny rozpoczyna się 5 dni przed dniem owulacji. Ten „okres” owulacji jest liczony w regularnym cyklu jako liczba dni po menstruacji. Ten płodny dzień i poprzednie 5 dni (poprzednie) to najlepszy czas na zajście w ciążę.

Największą szansę na zajście w ciążę osiąga się podczas stosunku płciowego bezpośrednio przed owulacją, czyli na jeden do dwóch dni przed owulacją. Dzieje się tak, ponieważ plemniki mogą przetrwać w żeńskim układzie rozrodczym nawet kilka dni bez zapłodnienia. Z drugiej strony oocyt ma okno na możliwe zapłodnienie trwające nieco ponad 12 godzin. Oznacza to, że po owulacji plemnik potrzebuje około 12 godzin na zapłodnienie komórki jajowej.

Okres płodny to nie jedyny okres, w którym możesz zajść w ciążę, to ten, który daje największe szanse na zajście w ciążę. Analizując co najmniej 3 ostatnie cykle (3 ostatnie okresy) będziesz w stanie wiedzieć, czy Twój cykl menstruacyjny jest regularny, a zatem obliczyć swoje dni płodne po menstruacji i sprawdzić skuteczność różnych metod, które pomogą Ci w tych obliczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj