Trend kosmetyczny

0
Rate this post

5 trendów w pielęgnacji skóry, na które można postawić w 2021 r.Można powiedzieć, że profilaktyka, naprawa i komfort to trzy terminy, które najlepiej opisują wszystko, co dotyczy pielęgnacji skóry.

5 trendów w pielęgnacji skóry, które obstawiają w 2021 r.

Można powiedzieć, że profilaktyka, naprawa i komfort to trzy terminy, które najlepiej opisują wszystko, co dotyczy pielęgnacji skóry. W rzeczywistości w 2021 r. przemysł kosmetyczny w końcu przestał drwić z klientów i wrócił do podstaw.

Od najbardziej minimalistycznych rytuałów, w których nie trzeba poświęcać prawie godziny dziennie na ich wykonanie, po odradzanie się produktów poprawiających mikrobiom (bez „paniki”, o czym poniżej wyjaśniamy wszystko, co trzeba o tym wiedzieć ), poprzez nową generację nutrikosmetyków.

Epoka skinimalizmu

Na początku zeszłego roku branża kosmetyczna zwróciła uwagę na kontynent oceaniczny, gdzie pod parasolem A-Beauty znajdują się ekologiczne, „rzemieślnicze”, „wolne od okrucieństwa” kosmetyki pełne silnych składników aktywnych.

Teraz trend „łatwej” pielęgnacji trwa wraz z pojawieniem się skinimalizmu, który polega na uproszczeniu codziennej rutyny pielęgnacyjnej, zarówno w pielęgnacji, jak i makijażu.
5 trendów w pielęgnacji skóry, na które można postawić w 2021 r.

  • Wywodzący się z „powolnego” ruchu, który przyjmujemy od początku pandemii, skinimalizm jest oddany naturalności, zdrowej świetlistości skóry, a przynajmniej to coś więcej.
  • Mniej czasu spędzonego bez poświęcania wyników. Mniej produktów w rytuale, ale skuteczniejsze.
  • Dzięki temu zabiegi pielęgnacyjne są skrócone, ale bez rezygnacji z korzyści i efektów na naszej skórze.

Sekretem jest pokazanie promiennej skóry, z makijażem lub bez, ale zawsze z najbardziej naturalnym wykończeniem, bo wydaje się, że w końcu pożegnamy się z nierealistycznymi standardami urody, które widzimy na co dzień na Instagramie. Kremy CCC – tak, z trzema c, które pochodzą od Calmwise Color Correct (wyciszenie, kolor i korekta) – to produkty wielofunkcyjne.

Mikrobiom

Kiedy jesteś zdrowy, bariera ochronna skóry wspaniale działa, utrzymując nawilżenie i zapobiegając podrażnieniom, ale gdy nie jest to 100%, pojawiają się liczne schorzenia skóry, w tym trądzik, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty czy łuszczyca.

Promieniowanie ultrafioletowe, częste mycie się (zwłaszcza teraz, gdy nasz najtrwalszy związek to ten z mydłem), agresywne kosmetyki, stres, zanieczyszczenia… zmieniają tę florę bakteryjną.

mikrobiomDlatego w ostatnich miesiącach mnożyły się kosmetyki z prebiotykami i probiotykami.

Te pierwsze działają jak „pokarm” dla naturalnego mikrobiomu skóry, promując wzrost pożytecznych bakterii (szczepów pałeczek kwasu wego i bifidobakterii) oraz blokując powstawanie szkodliwych bakterii. Z drugiej strony probiotyki to żywe szczepy bakterii, które można wykorzystać do przywrócenia równowagi flory skóry.

Wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku będą mieli nowych sąsiadów: postbiotyków. Prebiotyki karmią probiotyki, dobre bakterie, które wytwarzają odpady metaboliczne, które mogą wykorzystać inne bakterie (postbiotyki) lub pomóc w różnych funkcjach skóry. Na przykład kwas wy jest znanym postbiotykiem.

Bardziej trwałe piękno

Szacunek dla środowiska jest nadal ważnym czynnikiem w projektowaniu opakowań głównych domów kosmetycznych, ale piosenkarze, tacy jak Rihanna i Pharrell Williams, musieli pokazać, że pojęcia zrównoważonego i eleganckiego mogą iść w parze. Idealne są pojemniki wielokrotnego użytku odpowiednich marek do pielęgnacji skóry, Fenty Skin i Humanrace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj