Wśród priorytetów jest również wzmocnienie wejścia do Health Park świata przedsiębiorczości, obok uniwersyteckiego, również poprzez możliwość zidentyfikowania nowych przestrzeni do wykorzystania, w tym Arkad Ex Moi dla innowacyjnych szkoleń.
Piemont zaproponuje poprawkę krajową w celu dostosowania kosztów przetargów o podwyżki cen surowców i energii.
- Również w tym przypadku grupa robocza powołana przez różne instytucje zostanie skonsolidowana w celu przygotowania zintegrowanego projektu przestrzeni związanych z różnymi funkcjami Parku, również przy wsparciu ekspertów ds. zarządzania projektami.
- Na koniec zbadano potrzebę zagwarantowania przetargu i uruchomienia placu budowy w obliczu wyjątkowego wzrostu cen surowców i kosztów energii, również spowodowanego wojną na Ukrainie.
All’accumulazione di vaccini
Na dzień dzisiejszy prace rekultywacyjne na tym terenie rozpoczęły się pod koniec września 2021 r. i zgodnie z harmonogramem komisja przetargowa jesienią przystąpi do oceny projektów finalnych i związanych z nimi ofert w celu wyłonienia zwycięzcy przez do końca 2022 r.
W tym aspekcie Województwo i Miasto Zdrowia od tygodni rozpoczęły dyskusję z ANAC, ponieważ sytuacja międzynarodowa i konsekwencje dla kosztów każdej budowy, nieprzewidywalne w momencie ogłoszenia przetargu, stanowią silna krytyczność dla wszystkich.
- Piemont domaga się mechanizmu równoważenia podobnego do tego, który rząd już zatwierdził dla przetargów ogłoszonych pod koniec stycznia br., ale nie przewiduje się na razie dla tych, które już były w toku.
- Uzgodniono chęć zaproponowania poprawki krajowej w tej sprawie, która przy wsparciu parlamentarzystów Piemontu pozwala, z klauzulą ochronną, na uwzględnienie zmian kosztów, które nastąpiły po ogłoszeniu zaproszenia do składania ofert, bez konieczności przesłać jeden. nowy.
- Diritti Umani
- 30 listopada 2021
- Omicron i inne nowe warianty podkreślają pilną potrzebę działania
GENEWA (29 listopada 2021 r.) – Eksperci ONZ ds. praw człowieka* wezwali dziś państwa do zdecydowanego działania w celu zapewnienia wszystkim ludziom równego i powszechnego dostępu do szczepionek COVID-19, w szczególności osobom z krajów o niskich dochodach, które w dużej mierze zostały pominięte na całym świecie. odpowiedź.
„Przełożenie 12. konferencji ministerialnej Światowej Organizacji Handlu (WTO) nie powinno być powodem do opóźniania już poczynionych postępów: wręcz przeciwnie, potwierdza pilną potrzebę podjęcia wspólnych działań w celu rozwiązania problemu nierówności w szczepionkach” – powiedzieli eksperci.
Konferencja ministerialna, która miała się odbyć od 30 listopada, została przełożona na czas nieokreślony po wybuchu szczególnie zakaźnego szczepu COVID-19 Omicron skłonił kilka rządów do nałożenia ograniczeń w podróżowaniu.
„Państwa ponoszą zbiorową odpowiedzialność za wykorzystanie wszystkich dostępnych środków w celu ułatwienia szybszego i bardziej równego dostępu do szczepionek na całym świecie” – powiedzieli.
- Obejmuje to wprowadzenie tymczasowego zrzeczenia się odpowiednich praw własności intelektualnej w ramach Porozumienia WTO w sprawie handlowych praw własności intelektualnej (porozumienie TRIPS), aby zapewnić, że ochrona patentów na szczepionki nie stanie się przeszkodą w skutecznym korzystaniu z prawa do zdrowia.
- „Państwa ponoszą również indywidualną odpowiedzialność za zapewnienie równej dystrybucji szczepionek w krajach i między nimi poprzez unikanie gromadzenia i zwiększanie dystrybucji.
Co więcej, przedsiębiorstwa ponoszą niezależną odpowiedzialność za to, by ich działania nie miały negatywnego wpływu na prawa człowieka” – powiedziała Surya Deva, Przewodnicząca Grupy Roboczej ds.
Biznesu i Praw Człowieka
Eksperci stwierdzili, że sprawiedliwe rozwiązanie kryzysu zdrowotnego musi mieć pierwszeństwo przed maksymalizacją zysków przez korporacje i gromadzeniem szczepionek przez kraje o wysokich dochodach.
„Każda osoba musi mieć dostęp do bezpiecznej, skutecznej i terminowej szczepionki przeciw COVID-19” – powiedzieli niezależni eksperci wyznaczeni przez Radę Praw Człowieka w związku z trwającymi negocjacjami WTO. „Priorytetem powinno być zapewnienie wszystkim ludziom na całym świecie możliwości czerpania korzyści z postępu naukowego i najwyższego osiągalnego standardu zdrowia”.
Według publikacji naukowej Our World in Data, która śledzi dane związane z pandemią, z prawie 8 miliardów dawek szczepionek przeciw COVID-19 podawanych do tej pory na całym świecie tylko 5,5% trafiło do krajów o niskich dochodach.