Klimat, zbyt powolna transformacja ekologiczna: alarm EA

0
Rate this post

Od paliw kopalnych po dietę: 10 priorytetów wskazanych przez WHO w raporcie i liście otwartym podpisanym przez ponad 300 organizacji reprezentujących 45 milionów doradców i pracowników służby zdrowia na świecie, aby zwrócić się do rządów zaangażowanych obecnie w konferencję ONZ w sprawie zmian klimatu (Cop26) działać na rzecz ograniczenia wzrostu temperatury do 1,5°, aby wesprzeć zieleń po Covid i powrót do zdrowia.

OBEJRZYJ WIDEO: KTO, 10 priorytetów powrotu do zdrowia, które chronią zdrowie i klimat Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wygłasza przemówienie Prezydent Francji Emmanuel Macron uczestniczący w ceremonii otwarcia Akademii Światowej Organizacji Zdrowia w Lyonie we wschodniej Francji, 27 września 2021 r.
2/16 © IPA / Rama

„Pandemia pokazała, jak delikatne są powiązania między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem”, podkreśla Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, który dodaje:

„Te same niezrównoważone wybory, które zabijają planetę, zabijają również ludzi.

WHO zwraca się do wszystkich krajów o zobowiązanie się do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 °, nie tylko dlatego, że jest to właściwe, ale dlatego, że leży to również w naszym interesie”

Protestujący przeciwko Extinction Rebellion widzieli wylewanie fałszywego oleju przed siedzibą Ineos w Knightsbridge w Londynie. Aktywiści wylewali fałszywą ropę przed biurami firmy naftowo-gazowej Ineos w proteście przeciwko trwającym zniszczeniom powodowanym przez paliwa kopalne. – Vuk Valcic / Obrazy SOPA // SOPAIMAGES_100430101 / 2105201159 / Źródło: Obrazy SOPA / SIPA / 2105201206 3/16 © IPA / Rama

Wzrost ekstremalnych zjawisk pogodowych zabija tysiące ludzi i zagraża systemom zdrowia, bezpieczeństwu żywności i produkcji żywności: „Paliwa kopalne powodują 7 milionów przedwczesnych zgonów rocznie, 13 na minutę. Zmiana klimatu to największe zagrożenie dla zdrowia ludzkości.

Nikt nie jest bezpieczny przed jego wpływem na zdrowie, który jednak jest znacznie cięższy dla osób wrażliwych i znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ”, to okrzyk alarmowy numer jeden WHO

Pre-Cops26, Papież: „W sprawie klimatu, pilne prawa, jesteśmy to winni młodym ludziom”

Największe katastrofy w tym roku dotknęły Chiny, Indie, Pakistan, Wietnam, Kanadę, Niemcy i Belgię. Zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza może zmniejszyć globalną liczbę zgonów spowodowanych zanieczyszczeniem o 80%, przejście na bardziej pożywną dietę roślinną może zmniejszyć emisje zanieczyszczeń, unikając nawet 5,1 miliona zgonów związanych z żywnością do 2050 r. Ponadto zmiana klimatu powoduje wzrost przenoszonych chorób przez żywność, owady i wodę.

pre-cops26-papiez-w-sprawie-klimatu-pilne-prawa-jestesmy-to-winni-mlodym-ludziomOperacja 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę Obecnie wewnątrz znajduje się około 1200 wymazów mosuplementularnych z wynikami od 24 do 36 godzin na dobę; jednak z potencjałem, praktycznie dwukrotnym, 3 tys. testów dziennie. Są to liczby, które w skrócie mówią o sile ognia laboratorium biologii mosuplementularnej i analizy mikrobiologicznej szpitala Piacenza.

  • Garnizon kluczowy do walki z kowbojem, ale nie tylko, którego przestrzenie zostały niedawno przebudowane i wzbogacone.
  • ANSA / US AUSL PIACENZA +++ BRAK SPRZEDAŻY, TYLKO DO UŻYTKU REDAKCYJNEGO +++
  • 5/16 © Ansa
  • Oto zalecenia dotyczące klimatu i zdrowia 1. Jestem zaangażowany w zdrową, ekologiczną i sprawiedliwą regenerację
  • krukowaci
  • 6/16 © Ansa

Nasze zdrowie nie podlega negocjacjom

Zdrowie i sprawiedliwość społeczna muszą znaleźć się w centrum rozmów klimatycznych ONZNa uschniętym uschniętym drzewie siedzą dwie wrony.7/16 © IPA / Rama 3. Wykorzystanie korzyści zdrowotnych wynikających z działań na rzecz klimatu. Nadaj priorytet tym interwencjom klimatycznym, które przynoszą największe korzyści zdrowotne, społeczne i ekonomiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj