Dotychczasowa polityka zadziałała

0
Rate this post

Alessandra Moretti, eurodeputowana i członkini Komisji Europejskiej ds. środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa żywności, podkreśliła potrzebę zrobienia kroku naprzód: „Walka z paleniem wymaga skoku jakościowego.

Ale musimy mieć świadomość, że w walce z paleniem nie uda nam się wygrać jednym narzędziem.

Zamiast tego będziemy mogli to zrobić wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia, dźwignię fiskalną, kulturę, edukację ze zróżnicowanym szeregiem działań od ograniczenia palenia w przestrzeni publicznej, po zakaz stosowania charakterystycznych aromatów; i tak dalej.

Tylko organiczna i szeroka strategia będzie w stanie pokonać tę plagę i osiągnąć cel, jakim jest pokolenie wolne od tytoniu”. To ostatnie jest celem określonym w planie walki z rakiem, którego celem jest dotarcie do 5 procent palaczy w Europie w ciągu kilku lat, w porównaniu z obecnymi 25 procentami.

Jak na przykład?

Giulia Veronesi, dyrektor programu chirurgii zrobotyzowanej klatki piersiowej w IRCCS San Raffaele w Mediolanie: „Gdzie ceny papierosów rosną, konsumpcja spada. Nie zapominajmy jednak, że palenie jest uzależnieniem i tak należy je traktować.

Co więcej, nie możemy zapomnieć, kto zachoruje z powodu palenia: inwestowanie w programy badań przesiewowych w kierunku raka płuc u nałogowych palaczy jest niezbędne. Oprócz ratowania życia drastycznie obniżamy koszty związane z leczeniem choroby ».

Giovanni Apolone, dyrektor naukowy Narodowego Instytutu Raka IRCCS w Mediolanie:

„Znamy szkodliwy wpływ palenia na zdrowie Włochów. Nie tylko o raku, ale o chorobach układu krążenia i układu oddechowego. Znamy również możliwe działania, które należy wdrożyć, aby przeciwdziałać temu nawykowi, od profilaktyki pierwszorzędowej do trzeciorzędowej.

Jednak badania i doświadczenia w tej dziedzinie, nie zawsze pozytywne, sugerują, że ponieważ przyczyny są wieloczynnikowe, interwencje muszą być wielorakie i zintegrowane w kontekście jednego planu. Na przykład w kolejnych programach badań przesiewowych w kierunku chorób płuc, rakowych lub nie, wczesnej diagnozie muszą towarzyszyć interwencje, w tym farmakologiczne, aby uzyskać skuteczniejsze zaprzestanie palenia”.

Krótko mówiąc, nie możemy myśleć o zmniejszeniu szkód związanych z paleniem w kontekście choroby (na przykład dzięki badaniom przesiewowym) bez ulepszania narzędzi pomagających palaczom w rzuceniu palenia.

Tytoń: „W Europie za 20 lat można uniknąć 1,65 miliona przypadków raka płuc

tyton-w-europie-za-20-lat-mozna-uniknac-165-miliona-przypadkow-raka-plucWiele interwencji podczas spotkania koncentrowało się na możliwości dźwigni podatkowej, czyli na podniesieniu komponentu podatkowego, który pozwala ograniczyć konsumpcję i zwiększyć dostępne środki na walkę z paleniem i łagodzenie jego dewastującego wpływu na ludzi.

I na wspólnych zasobach, biorąc pod uwagę, że w samych Włoszech obliczono 26 miliardów rocznie bezpośrednich i pośrednich kosztów związanych z paleniem. Giovanni Fattore, profesor zwyczajny polityki zdrowotnej w SDA Bocconi School of Management i Bocconi University, wyjaśnił, w jaki sposób: „

Podwyższenie ceny tytoniu prowadzi do spadku liczby palaczy. 10-procentowy wzrost ceny powoduje 3-4-procentową redukcję konsumpcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj