Według WHO zdrowie psychiczne

0
Rate this post

Zdrowie psychiczne priorytetem w miejscu pracy

Wydaje się, że wszyscy teraz mówią o zdrowiu psychicznym. W każdym razie nie można zaprzeczyć, że jest coraz częściej brana pod uwagę, ale jednocześnie pozostaje tematem tabu, zwłaszcza w miejscu pracy.

Jednak zdrowi psychicznie pracownicy gwarantują firmom nie znikome korzyści, takie jak oszczędności ekonomiczne i lepsze postrzeganie firm z zewnątrz, a więc firmy jako marki. Jak więc zwrócić większą uwagę na zdrowie psychiczne swoich pracowników?

Dlaczego wzrosło zainteresowanie zdrowiem psychicznym?

Jak wspomniano, ostatnio coraz więcej mówi się o zdrowiu psychicznym, o tym, jak ważne jest i jak powinno być priorytetem. Oczywiście temat ten nadal nie jest centralny w naszym życiu, ale nie można zaprzeczyć, że coraz bardziej zyskuje na popularności. Dlatego przede wszystkim konieczne jest zrozumienie, dlaczego problemy psychiczne przechodzą tę odprawę celną, nawet jeśli częściową.

  • zdrowie psychiczne 1
  • Źródło: BreezyScroll

Częściowo, ponieważ w rzeczywistości dotyczy to głównie bardzo młodych. W rzeczywistości mówimy o zdrowiu psychicznym przede wszystkim w sieciach społecznościowych i głównie z tego są robione osoby mające wpływ, najczęściej obserwowane przez milenialsów i pokolenie Z. Te same usługi są coraz częściej skierowane do tych pokoleń, takie jak Unobravo.

Serwis przeznaczony jest dla młodych ludzi i sprawia, że ​​ich podejście do psychologii jest prostsze i bardziej intuicyjne, nie tylko oferując szereg specjalistów online, ale także tworząc odważne i niefiltrowane kampanie.

Dlatego właśnie wśród ostatnich pokoleń rodzi się większa świadomość nie tylko dobrego samopoczucia fizycznego, nawet jeśli nie zawsze odpowiada to większej dostępności różnych usług.

Przyczyną jest nie tylko zmieniające się społeczeństwo, ale także społeczeństwo, w którym problemy związane z zaburzeniami psychicznymi, czy to po prostu wypalenie, czy nadmierny lęk, są większe w przypadku zwiększania obciążenia pracą lub dla tych samych sieci społecznościowych, a także takie, które są łatwiejsze do opanowania. rozpoznać chorobę.

Wypalić się

Ponadto silnym akceleratorem była pandemia, która uwypukliła, nasiliła i pogorszyła problemy ze zdrowiem psychicznym, umieszczając je w centrum uwagi. Ponieważ zdrowie psychiczne pracowników musi być priorytetemstan dobrego samopoczucia, w którym jednostka realizuje swoje umiejętności, radzi sobie z normalnymi napięciami życia, umie pracować w sposób produktywny i owocny oraz jest w stanie wnieść wkład we wspólnotę, w której żyje.

wypalic-sieZgadza się: zdrowy psychicznie pracownik wie, jak pracować „produktywnie i owocnie”. Jest to jeden z powodów, dla których pracodawcy lub pracodawcy powinni dbać o zdrowie psychiczne swoich pracowników.

W rzeczywistości problemy takie jak depresja zawsze odpowiadają poważnemu spadkowi produktywności.

Dlatego nieszczęśliwy pracownik kosztuje średnio znacznie więcej niż jego przeciwieństwo. Świadczy o tym europejski przewodnik dotyczący promocji zdrowia psychicznego w miejscu pracy z 2014 roku. Tylko w 2007 roku koszty absencji lub chorób psychicznych dla firm wyniosły 136 miliardów euro.

Źródło: Miasto przyszłości

Oczywiście należy również wziąć pod uwagę względy etyczne, np. skutki problemów psychicznych odbijają się na relacjach społecznych i rodzinnych pracownika.

Ponadto zdrowy psychicznie pracownik jest doskonałym źródłem poprawy wizerunku firmy, w skrócie poprawy firmy jako marki. Z tegorocznej ankiety przeprowadzonej przez LinkedIn wynika, że ​​pracownicy wspomagani psychologicznie są nie tylko szczęśliwsi (x 3,2), ale bardziej polecają konkretne miejsce pracy (x 3,7), decydując o sukcesie firmy.
Kilka wskazówek dotyczących poprawy i promowania zdrowia psychicznego w miejscu pracy

Chociaż ten aspekt jest tak ważny w życiu zawodowym człowieka, wiele firm go pomija. Często uważa się, że zwracanie większej uwagi na zdrowie psychiczne pracowników wiąże się również z dużymi wyrzeczeniami i wydatkami, ale nie zawsze tak jest. Możesz zacząć od małych kroków, aby uzyskać świetne rezultaty, zaczynając od zwrócenia większej uwagi na tempo pracy.

Mała wskazówka to zaoferowanie pracownikom większej liczby przerw w ciągu dnia, a nie jednej dużej przerwy. Przez wiele lat neuronauka udowadniała, że ​​koncentracja uwagi jest bardzo niska, nawet przez zaledwie 25 minut; przestrzeganie tych terminów oznacza utrzymanie stałego poziomu produktywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj