„W ostatnich tygodniach

0
Rate this post

Z tej okazji

Podobszar Ryzyka Klinicznego Komisji Zdrowia Regionów, koordynowany przez Region Emilia-Romania, opracował dokument, aby przypomnieć o fundamentalnej roli tego gestu, jeszcze bardziej znaczącego w tym roku w środku Covid19 pandemia.

„Higiena rąk stanowi obok dystansu fizycznego i etykiety oddechowej (zakrywanie nosa i ust w przypadku kichania lub kaszlu) jeden z głównych środków profilaktyki i łagodzenia ryzyka infekcji. „kluczowy” czynnik ochrony zarówno w opiece zdrowotnej w kontekście i w społeczności”, czytamy w dokumencie, który podkreśla, że ​​prawidłowe używanie maski i środków ochrony indywidualnej nie może ignorować podstawowych zasad higieny:

Tak czytamy w dokumencie – uwaga profesjonalistów, decydenci opinii publicznej bardzo mocno skupili się na używaniu „środków ochronnych” a przede wszystkim na używaniu maski. Należy pamiętać, że noszenie maski nie wystarczy do zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony, a w każdym razie należy w jak największym stopniu przestrzegać zasad higieny rąk i fizycznego dystansu.

Na przykład w miejscu pracy urządzenia medyczne i środki ochrony osobistej są uważane za skuteczny środek ochrony pracownika służby zdrowia tylko wtedy, gdy są włączone do szerszego zestawu interwencji, który obejmuje kontrole administracyjne i proceduralne, środowiskowe, organizacyjne i techniczne, w tym te dotyczące higieny rąk”.

Clinical risk Commission.jpg Sama Światowa Organizacja Zdrowia, zgodnie z dokumentem Komisji ds. Podobszaru Ryzyka Klinicznego Zdrowia, w swoim najnowszym dokumencie „Przejściowe zalecenia dotyczące obowiązkowej higieny rąk przeciwko przenoszeniu COVID-19” zaleca:

Przydzielenie stanowiska pracy do ”higieny rąk (z mydłem i wodą lub roztworami / żelami na bazie alkoholu) przed wejściem do wszelkich budynków publicznych (w tym szkół i placówek zdrowia) lub prywatnych do użytku komercyjnego, aby umożliwić każdemu ćwiczenie higieny rąk zarówno na wejście i wyjście;

Zwiększyć praktykę higieny rąk w placówkach służby zdrowia

I właśnie w specyficznym kontekście zdrowotnym i społeczno-zdrowotnym konieczne jest wspieranie praktyki higieny rąk we wszystkich zawodach, ze szczególnym uwzględnieniem pielęgniarstwa i położnictwa jako roku im dedykowanego przez WHO; ważną rolę muszą odegrać decydenci i kierownictwo, ponieważ przesłanie musi być również silnie wspierane przez kierowników i personel funkcji organizacji ochrony zdrowia.

zwiekszyc-praktyke-higieny-rak-w-placowkach-sluzby-zdrowiaPodObszar Ryzyka Klinicznego podkreśla również fundamentalną rolę pacjenta: „W celu zagwarantowania lepszej jakości i bezpieczeństwa opieki konieczne jest w istocie, aby pacjent był aktywnym elementem procesu opieki. Wynika z tego, że nawet w tym obszar, jego pełne zaangażowanie jest konieczne., a także członków rodziny i wszelkich opiekunów”.

Jednocześnie Podobszar przypomina również o roli zarządzających ryzykiem: „W obecnej sytuacji, biorąc pod uwagę, że infekcja SARS-CoV-2 jest przenoszona drogą kontaktową i kropelkową, istotne jest prawidłowe komunikowanie obywatelowi znaczenia środków ostrożnościniezbędne w celu zmniejszenia możliwego ryzyka zarażenia: osoby zarządzające ryzykiem zobowiązują się, w synergii z menedżerami ds. zdrowia i higieny oraz z przedstawicielami ds. ryzyka zakaźnego, współpracować w promocji i monitorowaniu tych działań, w służbie najwyższej klasy linia operatorów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj