Pobierz tekst podsumowujący pozycje Klastra.

0
Rate this post

Tymczasem

„W odpowiedzi na coraz większe dowody na wpływ zmian klimatycznych na zdrowie ludzi” w Glasgow grupa 47 krajów (nie ma tam współprzewodniczącego z Włoch COP26) zobowiązała się do rozwoju systemów opieki zdrowotnej odpornych na klimat i nisko węgiel.

47 rządów, w tym niektóre z krajów najbardziej narażonych na szkody zdrowotne spowodowane zmianami klimatycznymi, a także niektóre z największych emitentów dwutlenku węgla na świecie (USA, Niemcy, Wielka Brytania), zobowiązały się do podjęcia konkretnych kroków w celu stworzenia systemowego klimatu odporne wyroby sanitarne.

  • 42 z tych krajów zobowiązały się również do przekształcenia swoich systemów opieki zdrowotnej tak, aby były bardziej zrównoważone i niskoemisyjne. 12 ustaliło docelową datę osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku.
  • Zobowiązania te zostały podjęte w ramach Programu Opieki Zdrowotnej COP26, partnerstwa pomiędzy Wielką Brytanią, WHO, czempionami klimatycznymi Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (Unfccc) i organizacjami pozarządowymi, takimi jak Health Care Without Harm.

Dyrektor Generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, powiedział, że przyszłość zdrowia musi opierać się na systemach opieki zdrowotnej, które są odporne na skutki epidemii, pandemii i innych sytuacji kryzysowych, ale także na skutki zmiany klimatu, w tym ekstremalnych zjawisk pogodowych i rosnącej obciążenie różnymi chorobami związanymi z zanieczyszczeniem powietrza i ociepleniem naszej planety.

Częścią rozwiązania muszą być również systemy opieki zdrowotnej

Doceniamy kraje, które są zaangażowane w budowanie odpornych na zmianę klimatu, niskoemisyjnych systemów opieki zdrowotnej i mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości wiele innych pójdzie za ich przykładem”.

Oprócz zobowiązań krajowych, 54 instytucje z 21 krajów reprezentujące ponad 14 000 szpitali i ośrodków zdrowia dołączyły do ​​UNFCC Race to Zero i są zobowiązane do osiągnięcia zerowej emisji netto.

czescia-rozwiazania-musza-byc-rowniez-systemy-opieki-zdrowotnejRekordowa liczba liderów zdrowia bierze udział w COP26, a instytucje reprezentujące ponad 45 milionów pracowników służby zdrowia, czyli dwie trzecie światowej siły roboczej, podpisały list wzywający rządy do podjęcia bardziej zdecydowanych działań, zauważając, że „Szpitale, kliniki i społeczności na całym świecie świat już reaguje na szkody dla zdrowia spowodowane zmianami klimatycznymi”.

Eksplozja koronawirusa we Włoszech zagraża i tak już słabemu krajowemu systemowi gospodarczemu, a reperkusje będą ciężkie nawet w perspektywie średnioterminowej, nie wykluczając ewentualnych zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw, dzięki ryzyku izolacji, które wisi nad takimi filarami jak Lombardia, Veneto i Emilia-Romania: trzy regiony zdolne do samodzielnego wpłynięcia na ponad 40% PKB. Czytaj dalej…

  • Jako Lombard Klaster Mobilności możemy podzielić się jedynie obawami prezes Anfii Scudieri „Firma może wytrzymać taką sytuację do przyszłego tygodnia.
  • To są kłopoty. Mam nadzieję, że dojdziemy do ostrożnej normalizacji, to znaczy do zmiany naszych postaw, aby chronić wszystkich.
  • Ciągłe nagłaśnianie aktualnego stanu infekcji koronawirusem jest śmiertelną szkodą dla Włoch. Inni też mają takie same problemy jak my, ale wiedzą, jak je manifestować z większą dyskrecją ”.

Klaster Misją Lombardii Klaster Mobilności (CLM) jest promowanie i ułatwianie rozwoju konkurencyjności branży mobilności w Lombardii poprzez badania i innowacje przedkonkurencyjne w celu „inteligentnej specjalizacji” oraz identyfikację najbardziej obiecujących firm na poziom globalny (scenariusze, trendy, możliwości poznania graczy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj