Bezpieczeństwo w firmie i nowe priorytety: uporządkowane podejście do ich rozwiązywania

0
Rate this post

Nowe globalne scenariusze generowane przez rozprzestrzenianie się pandemii Covid-19 sprawiły, że zdrowie i bezpieczeństwo pracowników stało się jednym z najbardziej dyskutowanych tematów ostatniego okresu.

Niemal na porządku dziennym były przepisy regulacyjne i doraźne działania wprowadzone w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników w firmach podczas pandemii, jak choćby protokół z 14 marca 2020 r. podpisany przez związki zawodowe i firmy (w tym artykule Teknoring .com treść jest wyjaśniona).

Wszyscy specjaliści ze świata HSE zostali zaangażowani, aby umożliwić firmom wszystkich szczebli stawienie czoła sytuacji kryzysowej i przystosowanie się do sytuacji, która pojawiła się w całkowicie nieoczekiwany i bezprecedensowy sposób.

W tym artykule wyjaśniono

Jakie strategie firma musi zastosować, aby zapewnić nowe standardy bezpieczeństwa i jakie rozwiązania można powierzyć, pomijając główne aspekty nowego kontekstu.

Wyjaśniono również, w jaki sposób SIMPLEDO, rozwiązanie do zarządzania Wolters Kluwer Italia, skierowane do wszystkich firm, które dążą do zarządzania BHP w środowisku E2E, może stanowić ważne wsparcie w zarządzaniu BHP firmami, zwłaszcza w takich czasach.

Covid-19 i ryzyko biologiczne: ocena ryzyka oraz obowiązki i odpowiedzialność pracodawcy

Pierwszy krok w nowym kontekście dotyczy oceny ryzyka: czy konieczna jest aktualizacja rejestratora DVR, integrując go ze wszystkimi zagrożeniami związanymi z „czynnikami biologicznymi”? To pierwsze pytanie, które muszą rozwiązać osoby zajmujące się bezpieczeństwem w firmie.

  • W rzeczywistości w firmach, w których stosowanie czynników biologicznych jest nieodłącznie związane z rodzajem działalności, pracodawca musi najpierw sprawdzić adekwatność już uruchomionych środków zapobiegawczych i ochronnych oraz, jeśli to konieczne, zaktualizować ocenę narażenia pracowników.
  • Z drugiej strony ryzyko biologiczne SARS-CoV-2 we wszystkich pozostałych sektorach pracy jest porównywalne z ryzykiem ogólnym. W związku z tym zastosowanie będą miały przepisy dotyczące zapobiegania i ochrony ustanowione przez doraźne zasady powstrzymywania zakażenia koronawirusem.

Nadzór zdrowotny, ŚOI, szkolenia i informacja: 3 osie bezpieczeństwa w firmie po Covid-19

Co należy zrobić w zakresie obowiązkowego nadzoru zdrowotnego, ŚOI i szkoleń?

ŚOI Aspektem, który należy podkreślić, jest rozpowszechnienie i obowiązek stosowania środków ochrony osobistej (PPE), takich jak maski na twarz lub filtry, we wszystkich sektorach pracy na wszystkich szczeblach i na wszystkich szczeblach w erze po Covid-19. W normalnych warunkach stosowanie ŚOI ograniczało się do określonych rodzajów działalności lub pracowników.

co-nalezy-zrobic-w-zakresie-obowiazkowego-nadzoru-zdrowotnego-soi-i-szkolenObecnie pracownicy, którzy mają bezpośredni kontakt ze społeczeństwem i/lub osobami z podejrzeniem lub potwierdzoną diagnozą Covid-19, będą musieli nosić maski z certyfikatem FFP do ochrony dróg oddechowych i rękawice.

Nadzór zdrowotny i specjalny protokół

Specjalny protokół kontroli stanu zdrowia przewiduje doraźne działania mające na celu zapobieganie i kontrolę przenoszenia wirusa w firmie (np.: wykrywanie temperatury ciała pracowników przy wejściu do budynku).

Do tego dochodzi już zaplanowany okresowy nadzór zdrowotny, który musi być prowadzony zgodnie ze środkami higieny wskazanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj