Bezpieczeństwo i ochrona danych dzięki platformie chmurowej Microsoft Azure

0
Rate this post

Wreszcie platformą wykorzystywaną do świadczenia usług jest Microsoft Azure, najbardziej innowacyjna i certyfikowana usługa w chmurze, która gwarantuje najwyższy poziom wydajności, bezpieczeństwa i ochrony danych.

Wolters Kluwer stworzył społeczność internetową dedykowaną menedżerom HSE we Włoszech oraz wszystkim, którzy pracują w tym sektorze. Każdego dnia oryginalne treści, opinie ekspertów i inne materiały są udostępniane do dyskusji wśród wtajemniczonych, z jednym okiem na bieżące wydarzenia, a drugim na prawodawstwo.

Czas czytania: 2 minuty

Transmisja na żywo – 24 marca 2022. Wydarzenie zorganizowane przez Istituto Superiore di Sanità i Ministerstwo Zdrowia. (Link do rejestracji na wydarzenie i prezentacji)

W 1992 roku we Włoszech, jeszcze przed jakąkolwiek inną częścią świata, wydano zakaz azbestowy, który skutecznie przerwał (choć z pewnymi odroczeniami i bynajmniej nie bez znaczenia) wydobycie, import i przetwarzanie azbestu i materiałów zawierających azbest, a także rozpoczęcie rozwiązanie problemu (w kategoriach zabezpieczenia społecznego znacznie bardziej niż opieki zdrowotnej) problemu „dawniej narażonych” pracowników.

Za przykładem włoskim stopniowo poszło wiele innych krajów, nie bez zdecydowanych działań przeciwstawnych promowanych przez zainteresowane gospodarczo strony biznesowe (do których przystąpiła Światowa Organizacja Handlu) przy równie silnych akcjach lobbingowych ze strony naukowców-konsultantów ze świata biznesu, którzy zestawiono od czasu do czasu rakotwórczość azbestu jako takiego, rakotwórczość „czystego” azbestu chryzotylowego, rakotwórczość narażenia na azbest „po pierwszym”, rakotwórczość azbestu na tkance płuc przy braku zwłóknienia azbestowego… oraz wkrótce.

Głębokie znaczenie włoskiego zakazu azbestu z 1992 r. (decydującego zarówno na poziomie „praktycznym”, jak i kulturowym) nie może sprawić, że zapomnimy o różnych aspektach historii, które pozostały w cieniu, w tym w szczególności:

  • azbestu nadal obecnego w pracach (wyroby budowlane z azbestocementu i azbestu winylowego, izolacja zakładów przemysłowych, izolacja statków i taboru kolejowego…), azbestu występującego w przyrodzie w “zielonych kamieniach” (serpentynity i ofiolitów ), azbestu obecnego w importowanych wyrobach (na przykład części samochodowych), azbestu obecnego w różnych rodzajach talku …, z wynikającymi z tego ekspozycjami również o charakterze pozazawodowym;
  • pracowników, którzy, choć pod względem intensywności i czasu trwania średnio znacznie niższej niż w przeszłości, kontynuowali i nadal są „obecnie narażeni”;
  • sprawiedliwego odszkodowania i ochrony ubezpieczeniowej dla pracowników, którzy nadal chorowali i nadal chorują z powodu wcześniejszego narażenia na azbest.

Inwentaryzacja zagrożeń i patologii powodowanych przez azbest we

inwentaryzacja-zagrozen-i-patologii-powodowanych-przez-azbest-weWłoszech na dziś i na przyszłość jest zatem operacją, która nie ma charakteru upamiętniającego czy nawet „archeologicznego”, również w celu przyczynienia się do niezbędnej „prawdy operacji”.

„To jest nadal potrzebne dzisiaj, nawet po wielu dziesięcioleciach pierwszych „zatrudnień” i po wielu konsekwencjach dla zdrowia ogromnej liczby ludzi, nie tylko pracowników. Dlatego ważne jest, że Ministerstwo Zdrowia i Wyższy Instytut Zdrowia wypromowały inicjatywę 24 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj