Umyj twarz, zawsze!

0
Rate this post

5 prostych porad kosmetycznych na co dzień

Przez Blog Onodera Październik 03, 2018 5 prostych porad kosmetycznych na co dzień. W pośpiechu dnia codziennego nawet nie zdajemy sobie sprawy, że pozwalamy, aby podstawowa pielęgnacja naszego piękna została niezauważona.

Zawsze chcemy mieć piękną skórę, bardzo dobrze nawilżone włosy i doskonały zestaw do pracy, prawda? Jest to całkowicie możliwe, jeśli zaczniemy codzienną rutynę prostej pielęgnacji ciała i urody.

Jak dbać?

Często pielęgnacja twarzy schodzi na dalszy plan, prawda? Konieczne jest jednak mycie okolic twarzy co najmniej dwa razy dziennie, aby uniknąć gromadzenia się w powietrzu zanieczyszczeń, które mogą szkodzić naszej skórze.

Wybierz konkretne mydło do twarzy, a nie te używane do kąpieli, ponieważ mogą one bardziej uszkodzić niż pomóc najdelikatniejszej skórze twarzy. Nie zapomnij unikać gorącej wody, która ułatwia suszenie.

Nigdy nie śpij z makijażem!

Bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczony, nigdy nie śpij bez usunięcia makijażu. Spędzanie całej nocy z produktami na twarzy może powodować alergie, pryszcze, podrażnienie oczu i nieestetyczny wygląd.

Makijaż zatyka pory i nie pozwala skórze prawidłowo oddychać. Dlatego pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu okolicy przed snem.

Pij wodę cytrynową rano

Jak tylko się obudzisz, pij wodę z wyciśniętą cytryną. Ta prosta i cudowna mieszanka pomaga zachować zdrową i promienną skórę.

Cytryna ma silne działanie antybiotyczne, przeciwwirusowe i stymulujące układ odpornościowy, a także wspomaga odchudzanie dzięki właściwościom trawiennym i oczyszczającym wątrobę.

Unikaj fast foodów

Większość sieci fast food jest produkowana z dużą ilością soli, która może przyspieszyć proces zatrzymywania płynów. Ponadto wysoka zawartość tłuszczu w żywności bardzo zachęca do pojawiania się niepożądanego zlokalizowanego tłuszczu.

pij-wode-cytrynowa-ranoDlatego warto zrobić sobie kilka godzin wolnego w weekend i przygotować zdrową żywność, aby nie popaść w pokusę podczas pracowitego tygodnia.
zadbaj o swoje włosy

Aby włosy nie puszyły się, były miękkie i nawilżone, unikaj suszenia ich bawełnianymi ręcznikami. Idealnym rozwiązaniem jest użycie ręczników z mikrofibry, aby nie wysuszyć włosów.

  • To właśnie ta prosta pielęgnacja może sprawić, że Twoje codzienne piękno będzie się jeszcze bardziej wyróżniać. Cieszyć się!
  • Razem dbamy o wygląd
  • Poznaj historię par, które wspólnie przejęły nawyki pielęgnacyjne

Po ślubie Tatiane Marcondes, odpowiedzialna za zobowiązania, miała więcej czasu na zadbanie o swój wygląd. Powód? Jej mąż, Henrique Evangelista, dopinguje ją i, co więcej, odpowiada za prace domowe, gdy idzie do salonu piękności.

„Ilekroć wychodzę zrobić paznokcie, on dba o wszystko, to znaczy mój mąż zbiera śmieci, zdejmuje ubrania ze sznurka, myje łazienkę, czyści kuchenkę i wyciera dom. Potem robię obiad, a on nadal zajmuje się sprzątaniem kuchni”, mówi Tatiane.

Ale nie tylko. Twój mąż ma za zadanie codziennie zmywać naczynia. „Ta życzliwość pochodzi od niego, bo wie, że może uszkodzić moje paznokcie”, wyjaśnia Tatiane. Dla niej zachętą do dbania o swój wygląd jest uznanie. Henrique zawsze zauważa, kiedy maluje brwi, zmienia długość i kolor paznokci, tnie lub nawilża włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj