To partnerstwo i ta zachęta są ważne dla relacji.

0
Rate this post

 To dlatego, że mój mąż poświęca mi całą uwagę”, jest dumna, która spędziła 30 lat na obgryzaniu paznokci, a obecnie zajmuje się nimi co tydzień, ozdabiając je i nawilżając dłonie. Tatiane wciąż ma czas na nawilżenie włosów, aby jej loki zostały zdefiniowane.

Każdy, kto myśli, że tylko kobiety potrzebują tej zachęty, jest w błędzie. Dowodem na to jest kupiec Renato Rocha. Żonaty od trzech lat, dzięki wsparciu żony zaczął bardziej dbać o swój styl życia i dbać o swój wygląd.

„Zawsze byłem próżny, ale po ślubie zacząłem traktować siebie bardziej

Moja żona zawsze kupuje konkretne mydło do mojego typu cery, czyli tłustej, zapoznała mnie z kosmetykami, a dodatkowo namawia do noszenia nowoczesnych ubrań pasujących do mojego stylu – mówi Renato.

Według niego fakt, że jego żona jest próżna, jest również sposobem na zachęcenie go, by zawsze czuł się dobrze ze sobą. „Ponadto zmieniliśmy nasze nawyki. Przestaliśmy palić, zaczęliśmy ćwiczyć i lepiej się odżywiać. Rezultatem było zdrowsze życie, wzrosła nasza samoocena i jeszcze silniejsze towarzystwo w naszym związku. Kiedy jeden zachęca drugiego do dbania o siebie, okazuje miłość i sympatię” – konkluduje kupiec.

Sprawdź wskazówki, jak zadbać o urodę, nie zaniedbując swojego brzucha, na tym wyjątkowym etapie w życiu kobiety.

Zafarbuj włosy

Położna Elisabete Dobao mówi, że kobiety w ciąży mogą stosować nalewkę, o ile zachowają pewne środki ostrożności. „Ważne jest, aby unikać barwników w pierwszym trymestrze ciąży. Spróbuj użyć tymczasowych sztyftów do retuszu. Jeśli zdecydowałeś się na kolor blond, złote pasemka – które normalnie nie dotykają skóry głowy – są również bezpieczne” – mówi.

Oczyszczanie skóry

Dermatolog Karla Assed mówi, że każda kobieta w ciąży może bez problemu oczyścić swoją skórę. „To skóra, która zwykle łatwiej się plami i dlatego należy być bardziej ostrożnym. Warto unikać produktów złuszczających zawierających kwasy, ponieważ skóra je wchłania. Ważne jest również nałożenie kremu przeciwsłonecznego zaraz po oczyszczeniu, ponieważ skóra staje się cieńsza, a tym samym zwiększa się ryzyko przebarwień.

Nie można stosować żadnych maseczek łagodzących, obkurczających czy osuszających – mogą one zawierać substancje nieidealne dla dziecka, takie jak kwas salicylowy, antybiotyki i depigmentanty – podsumowuje dermatolog.

Plamy na skórze

Według dermatologa Roberty Bibas, podczas ciąży plamy skórne są spowodowane dużym wzrostem hormonów żeńskich i są utrzymywane przez ciepło i słońce. „Dlatego tak ważne jest unikanie słońca w czasie ciąży.

  • plamy-na-skorzeOprócz nakładania dużej ilości kremu z filtrem, można stosować wyłącznie botaniczne kosmetyki wybielające, zawierające substancje takie jak kompleks wybielający skórę i alfa arbutyna.
  • Po ciąży plamy można leczyć, nawet w okresie karmienia piersią, intensywnym światłem pulsującym, alfa-peelką, a dopiero po karmieniu piersią możemy stosować kwasy takie jak retinowy, glikolowy i hydrochinon – podsumowuje.
    Rozstępy

„Główną wskazówką, aby uniknąć rozstępów, jest utrzymywanie prawidłowej wagi przez cały okres ciąży, a tym samym unikanie nagłego lub nadmiernego przybierania na wadze. Jeśli to możliwe, wykonaj odpowiednie ćwiczenia i utrzymuj skórę nawilżoną, stosując mydła i kremy zalecane przez położnika lub dermatologa.

Już obecne rozstępy nie zmieniają się w czasie ciąży. Nastąpiło już pęknięcie włókien i strona nie zostanie ponownie naruszona. Mogą jednak ostrzegać przed potrzebą większej pielęgnacji, ponieważ wskazują na skłonność do ich rozwoju”, uczy położna Elisabete Dobao.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj