Wiem, że kliniczna/szpitalna część dermatologii również Cię fascynuje. Czemu?

0
Rate this post

Oprócz tego, że jest piękna, dr. Paula Sobral zajmuje się pielęgnacją urody innych kobiet. Spadkobierczyni daru kliniki ojca, chirurga plastycznego João Sobral, specjalizowała się w pielęgnacji skóry głowy u najlepszych specjalistów w kraju, w Rio de Janeiro.

Odbył stypendium w Miami i wnosi do Campos najnowocześniejszą strukturę i wiedzę z zakresu dermatologii. Adeptka zabiegów uwydatniających piękno twarzy, Paula broni także utrzymania zdrowych nawyków stylu życia.

Mówi, że to, co ją najbardziej napędza w zawodzie, to fakt, że potrafi poprawiać ludzkie życie. Specjalistka jest podekscytowana nowym projektem: otworzy nowoczesną klinikę w Campos i nie może się doczekać, aby móc obsługiwać pacjentów w tej nowej przestrzeni.

Opowiedz mi o sobie i o tym, jak wybrałeś Medycynę i Dermatologię.

Akt „opieki” zawsze mnie fascynował. Od dziecka widuję mojego ojca, dr. João Sobral, aby praktykować chirurgię plastyczną z pasją i oddaniem. Zawsze miał na mnie wpływ i stał się moim wielkim źródłem inspiracji.

Znalazłam się w dermatologii! Udało mi się połączyć w życiu zawodowym miłość do opieki z delikatnością możliwości pozytywnego wpływania na poczucie własnej wartości i poprawiania czyjegoś życia. Jestem bardzo wdzięczna.

Kobiety, a nawet mężczyźni, niemal masowo stosują harmonijne zabiegi na twarz. Czy popyt na ten sposób eksplodował również w Twoim biurze?

Tak, zapotrzebowanie na zabiegi estetyczne rośnie!! Myślę, że pandemia przyspieszyła procesy i sprawiła, że ​​bardziej przyjrzeliśmy się sobie. Kiedy zostaliśmy zmuszeni do zwolnienia tempa w odosobnieniu, zaczęliśmy zwracać uwagę na rzeczy, których wcześniej nie zauważyliśmy. I być może zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo samoocena wpływa również na nasze zdrowie. Zdrowie psychiczne nigdy nie było ważniejsze.

  • Czysta prawda! Miałam zaszczyt robić swoją specjalizację na Federalnym Uniwersytecie Rio de Janeiro-UFRJ, szpitalu referencyjnym w Rio, gdzie przez lata byłam świadkiem najróżniejszych patologii skóry i miałam okazję naśladować i uczyć się od wielkich mistrzów. Zawsze najpierw szukam zdrowej skóry dla mojego pacjenta.
  • Piękno dla mnie wykracza daleko poza estetykę. Piękno i zdrowie!

Czy kiedykolwiek miałeś zabiegi kosmetyczne?

Czy należysz do tych osób, które uważają, że aby wykonywać określony zawód, musisz jako pierwszy przestrzegać standardów?

Zawsze byłam bardzo próżna, uczyłam się od najmłodszych lat, obserwując jak moja babcia nakłada różne kremy po kąpieli. Był jeden dla każdego obszaru i pomyślałem, że to było świetne! (śmiech) Tak, wykonałem kilka zabiegów i nadal to robię. Robiłam wypełniacze, regularnie stosuję toksynę botulinową i biostymulatory, nasz oszczędzacz kolagenu. Poza tym staram się żyć jak najbardziej zrównoważonym i zdrowym życiem. Zwykle mówię, że w wolnym czasie jestem sportowcem.

czy-kiedykolwiek-miales-zabiegi-kosmetyczneUwielbiam nowości i uwielbiam eksperymentować. Do tego dochodzi fakt, że dermatologia pozwala mi na sztukę upiększania. Każdy chce się doskonalić. To nas napędza. Nie wolno nam nosić koszuli konformizmu i mylić jej z samo-sabotażem. Kocham siebie i dlatego dbam o siebie. A czego sobie życzę, życzę również moim pacjentom: naszej najlepszej wersji.

Pośród tak wielu spotkań wyróżnij to, które najbardziej przykuło Twoją uwagę w całej Twojej karierze.

Miałam przywilej asystowania i towarzyszenia pacjentce, która właśnie wygrała walkę z rakiem piersi. Przyszła do mnie, aby poprowadzić ją w leczeniu nowo wyrosłych włosów po chemioterapii i nadal jest częścią organizacji pozarządowej, która pomaga innym kobietom, które są w tym samym procesie. Jak podziwiam siłę, odwagę i determinację do życia. Konsultacje zawsze sprawiały radość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj