Pielęgnacja skóry ciała: jakich produktów użyć?

0
Rate this post

Podczas zdejmowania maski można skorzystać z okazji, aby wykonać delikatny masaż twarzy, zwiększając uczucie odprężenia, a nawet pomagając w wykonaniu niewielkiego drenażu twarzy.

Zwilżanie naczyń włosowatych

Humektacja to technika wykonywana przy użyciu olejków roślinnych, które pomagają odżywić i odbudować włosy, nadając im więcej witalności, blasku i zdrowia. Można stosować na przykład oleje kokosowe lub słonecznikowe.

Istnieje również kilka uprzemysłowionych opcji, które również można wykorzystać do tego celu, takie jak:

  • Elseve nadzwyczajny olej;
  • Dove Pure Care Dry Oil Nourishing Oil;
  • Odżywczy olejek do włosów Bio Extratus;
  • Moroccanoil Light Treatment Oil.

Aby zwilżenie było dość proste: wystarczy nałożyć pożądany olej na całe włosy, unikając prostowania do nasady i skoncentrowania się bardziej na końcach. Następnie pozwól mu działać przez co najmniej 1 godzinę. Po wyjęciu po prostu umyj normalnie.

Wiele osób lubi robić ten zabieg wieczorem, pozostawiając olejek we włosach przed snem i myjąc włosy rano.

Poparzenie stóp

Oparzenie stóp to starożytny zabieg, stosowany w celu odprężenia i utrzymania czystości. Dzieje się tak dlatego, że nasze stopy są podstawą podparcia dla organizmu i często odczuwamy ból spowodowany zmęczeniem lub codziennym stresem.

Według niektórych tradycji wschodnich w stopach znajdują się zakończenia nerwowe, które są związane z różnymi narządami w ludzkim ciele. W ten sposób nacisk i ogrzewanie tych obszarów może zapewnić natychmiastowe odruchy dotyczące na przykład uczucia napięcia i bólu.

  • Aby wykonać tę procedurę, potrzebujesz miski z ciepłą wodą i kilkoma solami aromatycznymi — możesz również dodać kilka kropli olejku eterycznego, takiego jak koper włoski lub inny wybrany przez Ciebie.
  • Następnie zanurz stopy w wodzie po kostki i pozostaw je tam na co najmniej 15 minut. Ciesz się w tej chwili uczuciem odprężenia i uwolnienia od napięcia.
    Manicure

Co powiesz na ten moment, by zadbać też o swoje dłonie

Nie musisz koniecznie malować paznokci ani wycinać skórek, jeśli nie chcesz.

Chodzi o to, abyś zwrócił uwagę na ten obszar, którym nie zawsze mamy czas się zająć. Dlatego skorzystaj z okazji i nałóż krem, aby nawilżyć skórki i dłonie jako całość, wykonując okrężne ruchy – jakby masować dłoń.

  • co-powiesz-na-ten-moment-by-zadbac-tez-o-swoje-dlonieSugeruje się skorzystanie z okazji, aby przyciąć lub opiłować paznokcie, nałożyć wzmacniającą bazę lub jakiś produkt pielęgnacyjny. Dzięki temu będą wyglądać zdrowo i pięknie.
  • Wiele osób ma zwyczaj nieustannej pielęgnacji twarzy, jednak w końcu zapomina o pielęgnacji skóry ciała.

To coś bardzo ważnego, ponieważ nasza skóra jako całość potrzebuje nawilżenia i pielęgnacji, aby zawsze była zdrowa i dobrze wyglądała. W przeciwnym razie normalne jest, że stanie się suchy, białawy i może nawet spowodować przedwczesne starzenie się.

Dlatego postaraj się poświęcić trochę czasu na pielęgnację skóry ciała. Możesz to zrobić na przykład po lub podczas kąpieli.

Istnieje kilka olejków do ciała odpowiednich do kąpieli, które pomogą Ci w chłodniejsze dni lub gdy jesteś trochę leniwy. Wśród opcji możemy wyróżnić takie, jak:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj