Dowiedz się, jak utrzymać nawilżoną i zdrową skórę

0
Rate this post

Ekspozycja na intensywne letnie słońce wysusza skórę, dlatego teraz, w okresie jesienno-zimowym, należy szczególnie zadbać o nawilżenie.

„Kiedy skóra staje się sucha, powiększają się pory i drobne zmarszczki, zmniejsza się koloryt skóry, wzrasta produkcja martwych komórek, a w konsekwencji skóra staje się bardziej szorstka” – wyjaśnia dermatolog Bomi Hong.

Nawet jesienią i zimą niezbędna jest codzienna ochrona przeciwsłoneczna. Promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej odpowiedzialne za starzenie się, dlatego niezbędna jest ochrona fotograficzna.

Viih Tube zyskał rozgłos po udziale w BBB 21

Viih Tube broni się po plotkach o romansie z Eliezerem: „Nie jestem tylko tym”
Nicole Bahls i Marcelo byli małżeństwem przez 3 lata – Reprodukcja / Instagram
głupie gadanie

Nicole Bahls ujawnia, że ​​zakończyła małżeństwo z powodu oszustwa: „Ze mną to tylko raz”

Według dermatologa Ana Paula Fucci zewnętrzne oznaki starzenia przekładają się na cienką, przypominającą pergamin skórę (przypominającą pergamin), z suchością, szorstką, zmarszczkami oraz brązowymi i czerwonawymi plamami. „Filtr słoneczny jest niezbędny o każdej porze roku”, mówi specjalista.

Aby pomóc Ci wdrożyć rutynę, która zapewni nawilżenie i zdrową skórę w tych chłodniejszych i suchszych porach roku, AnaMaria Digital wymienia 10 kroków. Sprawdzić!

1- Nie złuszczaj skóry (szczególnie wrażliwej skóry).

2- Używaj mydeł o działaniu nawilżającym io odpowiednim pH (lekko kwaśne).

3- Jeśli skóra nie jest zbyt tłusta, zdecyduj się na mycie tylko ciepłą wodą rano (nie używaj mydła).

4-Gorąca woda wysusza skórę: umyj twarz i weź prysznic letnią wodą.

5- Preferuj lekki krem ​​nawilżający w kilku warstwach niż gęsty krem ​​nawilżający 1 raz. Unikaj wielu rodzajów środków nawilżających, jeden na drugim, ponieważ zwiększa to ryzyko kontaktowego zapalenia skóry. Stosować 1-2 razy serum nawilżające, warstwami.

6- Nawilż skórę w ciągu 1 minuty po zakończeniu mycia mydłem – ważne, aby nawilżyć skórę jeszcze lekko wilgotną.

7- Uważaj na wybór olejków do twarzy – mają działanie nawilżające ze względu na właściwości okluzyjne, ale mają większą szansę na trądzik i kontaktowe zapalenie skóry.

8- Zwiększ spożycie wody (idealne jest przyjmowanie niewielkiej ilości kilka razy dziennie).

9- Nawilż środowisko (w razie potrzeby użyj nawilżacza).

10- Nałóż nawilżającą maseczkę na twarz. Końcówka domowej maski: zimne lub zimną zieloną herbatę namoczyć w bawełnie, pozostawić na twarzy na 10 minut, a po tym czasie zmyć i nawilżyć serum nawilżającym. kolejna wskazówka: kąpiel z rozpuszczonym proszkiem owsianym (nawilża, pomaga normalizować PH i działa przeciwzapalnie).

Koreańskie kobiety mają dziesięć kroków do pielęgnacji skóry

  • Autor: Gabriela Marçal
  • 13.04.2018, 11:56

Tymczasem Brazylijki podejmują pięć kroków, aby zadbać o piękno twarzy
Koreańskie kobiety są uważane za odniesienia do urody Zdjęcie: Concon/ PixabayKoreańskie kobiety są uważane za odniesienia do urody Zdjęcie: Concon/ Pixabay

koreanskie-kobiety-maja-dziesiec-krokow-do-pielegnacji-skoryPiękno koreańskiej skóry zazdrości się na całym świecie, kosmetyki, które tam powstały, znalazły się również na liście życzeń do pielęgnacji twarzy. Ale pozycja odniesienia w świecie piękna to nie tylko dar natury czy zaawansowanie przemysłu kosmetycznego.

Koreańczycy ściśle śledzą krok po kroku. „Najpierw stawiają na zabiegi na twarz, cenią sobie skórę o jednolitym kolorycie. To rodzinna tradycja, która wywodzi się z dzieciństwa i została udoskonalona dzięki technologiom” – mówi dermatolog Milena Lopes.

Ogólnie rzecz biorąc, koreańskie kobiety wykonują dziesięć kroków, aby zadbać o swoją twarz. Brazylijki przyjmują średnio pięć środków ostrożności. Dermatolog wyjaśnia, że ​​kolejną różnicą między nami a nimi jest inwestycja w zabiegi profilaktyczne. „Koreańczycy nie czekają na pojawienie się skazy lub znaku wyrazu twarzy. Brazylijki zazwyczaj poddają się specjalistycznemu leczeniu, gdy już pojawiła się zmarszczka, plama lub zmiana.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj