Czy rzeczywiście zimna pora roku jest najlepsza na zabiegi estetyczne?

0
Rate this post

Tak, ponieważ o tej porze roku ekspozycja na słońce jest rzadsza i intensywniejsza

„Ekspozycja na słońce obszarów, które właśnie przeszły operację, może powodować przebarwienia skóry i ciemnienie blizn” – ostrzega dr. Beatriz Lassance, chirurg plastyczny i pełnoprawny członek Brazylijskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej.

  • Zdaniem eksperta, łagodna temperatura minimalizuje również obrzęki po operacjach plastycznych, co może pomóc zoptymalizować czas regeneracji w porównaniu z cieplejszymi dniami.
  • „Ciepło może sprzyjać pojawieniu się większego obrzęku w okresie pooperacyjnym, co może powodować dyskomfort u pacjenta, zwłaszcza u tych, którzy mają już naturalną tendencję do zatrzymywania płynów.

Zimna pogoda zmniejsza reakcję zapalną organizmu, co oprócz zmniejszenia obrzęku zmniejsza dyskomfort w okolicy zabiegu. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów są plastyka nosa, lifting twarzy i przeszczep tłuszczu (wstrzykiwanie własnego tłuszczu pacjenta w celu zwiększenia objętości)”, podkreśla chirurg plastyczny dr.

Paolo Rubez, członek Brazylijskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Interesujące są również zabiegi niechirurgiczne, ale „usuwające” pierwszą warstwę skóry. Aby zwalczać zmarszczki, laser Pro Collagen promuje efekt fototermiczny, który skutkuje odmłodzeniem twarzy.

„Zabieg polega na „ablacji”, czyli spalaniu tkanek. Organizm rozumie, że ta tkanka nie jest już użyteczna, więc zostanie wyeliminowana, w tym samym czasie pojawia się bodziec do nowego kolagenu. Dzięki temu mamy poprawę tekstury skóry i zmarszczek dzięki neokolagenezie”, wyjaśnia dr. Ana Paula Urzedo, dermatolog członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Czy na mrozie pielęgnacja skóry powinna być taka sama jak latem?

Nie, ponieważ potrzeby skóry zmieniają się wraz z porą roku. „Na zimno skóra jest naturalnie bardziej sucha z powodu zimna, niskiej wilgotności, gorących kąpieli i ciągłych wiatrów.

Dlatego musimy dostosować produkty w kosmetyczce do tej nowej chwili, szukając kosmetyków, które w tym sezonie będą sprzyjać skórze – radzi Paola. W tym czasie bardziej widoczne jest również stosowanie kwasów w celu odmłodzenia i leczenia wyprysków, co wymaga większej pielęgnacji z fotoprotekcją, ale nowe technologie zapewniają doskonałe rezultaty wybielania i odmładzania bez szkody dla skóry.

czy-na-mrozie-pielegnacja-skory-powinna-byc-taka-sama-jak-latemCzy to prawda, że ​​zanieczyszczenie jest większe na mrozie?

Tak, w chłodniejszych porach roku występuje zjawisko zwane inwersją termiczną, gdy cyrkulację zimnego powietrza uniemożliwia warstwa ciepłego powietrza. W rezultacie warstwa zimnego powietrza zostaje uwięziona w rejonach blisko powierzchni ziemi o wysokim stężeniu zanieczyszczeń, które są niezwykle szkodliwe dla skóry.

  • „Skóra jest stale narażona na kurz, zanieczyszczenia, a nawet makijaż.
  • Zanieczyszczenia te mogą gromadzić się i zatykać pory, szkodząc zdrowiu naszej skóry, a także powodując stany zapalne” – wyjaśnia dermatolog dr. Patrícia Mafra, członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Dlatego warto zainwestować w kosmetyki z aktywnymi składnikami anti-pollution, które mają różne mechanizmy zwalczania działania zanieczyszczeń na skórze, takie jak tworzenie tarczy lub filmu ochronnego na tkance skórnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj